pondelok, 30. marca 2015

Týždeň s knihou #3
Je tu ďalší týždeň s knihou ! :D No dobre skôr sériou  Percy Jackson/Bohovia Olympu :) Tento týždeň bude taký "môj" kedže už isto viete že je to moja srdcovka a zároveň ju nečítali ani Maggie a Vika :DTakže...odú  na sériu Percy Jackson som už písala v recenzii takže tu trošku zacitujem :D ...
"Ak ste ju doteraz nečítali Percyho, proste neváhajte. Neriešte že je v podstate pre mladšie ročníky, pretože to je ten typ knihy ktorú môžu čítať celé generácie. Neriešte že nemáte radi grécku mytológiu, pretože po tomto ju mať radi budete. Neriešte že nemáte čas, lebo na koniec budete radi že ste ho minuli na túto sériu. Každá kniha vo vás niečo zanechá, možno zmení, či už niektorá menej iná viac. Toto je séria ktorá je mojou srdcovkou a nikdy na ňu nedám dopustiť. Viete ako veľa ľudí miluje Harryho Pottera pretože bol súčasťou ich detstva a tak? Ja týmto spôsobom milujem Percyho aj keď som ho čítala trochu neskôr.Od mala som milovala grécke báje, teda mytológiu. Potom sa nejako ku mne dostal film v ktorom hral úžasný Logan Lerman :3 a film bol super tiež. Teda to som si myslela kým som nečítala knihu. Potom sa môj názor na film samozrejme zmenil."
To isté plati aj o sérií Bohovia Olympu,čo je vlastné voľné pokračovanie Percyho :) Je to písane už predsa trošku inak kedže Percy má okolo 17,ale predsa humor a jedinečný štýl autora zostáva.Sú tú aj úplne nové hlavne postavy viac-menej a myslím že to môžu čítať aj ľudia čo Percyho nečítali :) Popravde,viem ktorú sériu mám radšej.Je to nemožné rozhodnúť,možno aj preto to proste beriem ako jednu sériu.Tak prečo nespojiť aj Týždeň s knihou?:)

Ako vždy sa týždeň skladá z Gif hunt-u (už teraz sa bojím ako tam vopchám tak veľa obrázkov :D kedže žiadna séria nemá také úžasné fan arty ),hlášok (tu je podobný problém :D ) a na koniec recenzia(tentoraz dokonca 2! ) :)

nedeľa, 29. marca 2015

Miroslava Varáčková ~ Adaptácia

 Názov: Adaptácia
Autorka: Miroslava Varáčková
Séria: -
Žáner: Dystopia, YA
Vydavateľstvo:  Slovart
Počet strán:  264
Hodnotenie na GR: 4,09*/ 22 hlasov


Anotácia: 
Zoya mala všetko: domov, rodinu, kamarátov. A potom ľudstvo zdecimovali epidémie a vojny. Teraz nemá nikoho: ani rodinu, ani kamarátov, ani priateľa. Prišla aj o domov. No prispôsobila sa. Vpred ju poháňa len mapa a nádej, že ju dovedie do posledného útočiska na Zemi. 
Ľudia skúšaní vojnou i chorobami sa tiež adaptovali na nový svet - bojujú o každú minútu života. A osamelé dievča putujúce neznámou krajinou predstavuje priľahkú korisť. Keď Zoyi pomôže neznámy Simon, poruší tým krehkú rovnováhu povojnového spoločenstva, za čo musí platiť životom. A tak sa Zoya, Simon a jeho malá sestra vydávajú naprieč zdevastovanou krajinou s nádejou, že ich mapa po jej mŕtvom priateľovi naozaj dovedie pred brány mesta, kde ešte vládne ľudskosť. Teda, mala by... 


"Nefantazíruj. Iba si škodíš. Nie je dobré upínať sa na predstavy a potom čeliť sklamaniu."

Mirku Varáčkovú pozná asi každý aj vďaka jej novej knihe Adaptácia. Od Mirky som nič nečítala, ani neplánovala, ale potom prišla táto dystopia a hneď ma zaujala. A potom tie prvé pozitívne recenzie...No, začala som toho viac očakávať, a to bol možno ten problém. 

"To by bolo hlúpe. Dúfať, že príde deň, keď sa všetko samo od seba zmení v dobré. Alebo si namýšľať, že sa objaví človek, čo nás všetkých spasí. Spasiť sa môžem iba ak ja sama." 

Keď mi prišla Adaptácia domov, bola som nadšená a nevedela som sa dočkať, kedy sa do tohto tak-vychvaľovaného slovenského diela pustím. A tu nastal problém.
Knihu som otvorila a začala čítať. Začiatok, aj keď sa začína v kvázi-akcii, ma do deja nedokázal vtiahnuť a tak som ju aj odložila, veď keď budem mať náladu, sa do toho pustím. Plus k tomu fakt, že kniha bola členená tak, ako bola. Čítala som rôzne knihy, ale s takýmto spôsobom som sa ešte nestretla. Fakt mi tam tie kapitoly chýbali.
V tomto momente som sa presvedčila, aby som si tie svoje veľké očakávanie strčila do vačku a čítala ďalej. Mirkin štýl je...svojský. Nesadol mi, ale zase to nebolo až také strašné. Začítať sa bol síce problém, ale keď som už konečne vypla toho Doctora a ntb, a povedala si, že idem čítať, tak som čítala aj hodinu vkuse (v tom momente, po tej hodine, to už bolo na mňa veľa a znova som zapla Doctora).
Rozhovory postáv mi prišli umelé a nereálne. Taký príklad - Simon sa pýta na niečo o Zoyi. Zoya mu povie niečo o sebe. Nalieha na Simona, aby aj on jej niečo povedal o sebe. On odvrkne, že nie. Zoya sa rozčúli, ale v priebehu pár sekúnd ju to prejde. 
Čo sa vám vybaví, ak niekto povie Dystopia? Mne sa vybaví kniha s nadupanými akciami, kedy si hl. hrdinka skoro ani sadnúť v pokoji nemôže, už sú totiž nejaké problémy. Musí riadne bojovať, aby čo i len prežila v tomto svete...Toho sme sa v tejto knihe nedočkali. Čo si hl. hrdinka zaumienila, to sa jej darilo, a dokonca v tom bola na prvý šup excelentná (asi skrytý talent, čo vám poviem).
Cez toto by som sa ešte dokázala preniesť, ale...

streda, 25. marca 2015

Súťaž - VYHODNOTENIE

Pred mesiacom a dačo oslávil náš blog 1. rôčik svojej existencie. Z tohto dôvodu sme sa rozhodli, že treba to nejako osláviť a odmeniť aj vás, čitateľov, že ste za nás hlasovali v Oceneniach blogerov. A tak sme napísali Tatranu, a pekne poprosili o knihy do súťaže - a oni boli taký dobrý a venovali nám dva úžasné kúsky - Piatu vlnu od Ricka Yanceyho a Zber kostí od Samanthy Shannon. 
No dobre, a ďalej. Do súťaže sa zapojilo 42 ľudí, pričom dokopy vstupov bolo 134. Čo je úžasné. Viac súťažiacich bolo o knihu Zber kostí (22) ale ani Piata vlna veľmi nezaostala (20). 
Čo sa týka otázky, obľúbený(á) hrdina/hrdinka, tak väčšinou prevládali hrdinovia z dystiopií, a celkovo také fantasy knihy.  Asi v nich proste väčšina vidí ten svoj najväčší vzor. 
Ešte raz vám chceme poďakovať, že pravidelne otvárate náš blog, pravidelne nás navštevujete a komentujete. Ani netušíte, ako to poteší, keď viete, že niečo má proste dobrú odozvu a vyplatí sa to.
Niektoré odpovede nás vážne pobavili a potešili. A dúfame, že to s nami vydržíte ešte nejaký ten rôčik. 

Ok, dosť bolo omáčok. 

Poďme na vyhodnotenie. 

Piatu vlnu vyhráva Rea 
(btw. každý by chcel chalana, čo vám povie, že voniate ako slanina. A vlastne, každý by chcel aj Noaha Shawa. ) 

Zber kostí vyhráva Mara


Obom dievčatám GRATULUJEME a užite si výhru. 

piatok, 20. marca 2015

10 anglických kníh, ktoré stoja za prečítanie

Tak nad týmto článkom rozmýšľam už dlhšie a teraz som sa k nemu konečne dokopala. Aby ste vedeli, knihy nie sú nijako usporiadané, ani od najlepšej po najhoršiu, ani naopak, proste tak, ako ich mám nahodené na GR.


1. Hero od Samanthy Young

Samanthu Young určite všetci poznáte. Na Slovensku (aj v Čechách) jej vychádza jej úspešná séria Dublin Street, vďaka ktorej som si ju aj ja zamilovala. A tak, keď som zbadala, že jej vychádza nová kniha, nemohla som si ju nechať utiecť. A fakt sa mi páčila, ako to bolo vymyslené, proste úžasná oddychovka, ktorú by ste si mali určite prečítať, keď nemáte náladu na nič náročné, a ešte sa vďaka tomu neskutočne zasmeje. Neoľutujete. Vďaka tejto knihe som prežila ten zabíjacký týždeň v škole. 

2. Séria Nocte od Courtney Cole 

O tejto sérii ste možno počuli, a možno nie. A keď nie tak je to chyba. Páčila sa vám Mara Dyer? Dlho hľadáte niečo také psycho, kde keď si konečne myslíte, že ha! Teraz som ťa prekukla! Už ma ničím neprekvapíš vás tá autorka tak vyšokuje, že už neviete čo je pravda. A potom znova, už si myslíte, že tomu chápete a no, znova zistíte že nie. A ak si myslíte, že po Nocte už vás nič neprekvapí, verte mi, že keď sa pustíte do Verum, tak budete iba pozerať a pozerať a nechápať. A budete sa modliť, aby už konečne vyšlo pokračovanie. 


3. Amour Amour od Kristy a Beccy Ritchie

Pochybujem, že by som sa o týchto dvoch autorkách dozvedela, nebyť Judit. A za to jej veľmi ďakujem. Ako prvú knihu od týchto dvoch autoriek som čítala práve túto a bola to prvá kniha, ktorá ma vážne udržala hore do skorého rána. Amour Amour je dokonalý príbeh o láske k cirkusu, o nevzdávaní sa, o vytrvalej hrdinke, ktorá nie je taká blbá, že si myslí, že jej všetko padne pod kolená ale tvrdo si ide za svojím snom aj cez rôzne prekážky. A že ich nebolo málo. Nevyšlo jej niečo na prvý krát? Skúsi druhý krát. Zasa nevyšlo? Nevadí, nevzdáva sa, stále si ide za svojím. Takže veľké plus. A spomínala som, že hlavným hrdinom je sexy rus? O:)

streda, 18. marca 2015

Veronica Roth - Štyri

Názov: Štyri
Autorka: Veronica Roth
Séria: Divergencia #0.1-0.4
Žáner: Dystiopia
Vydavateľstvo: Slovart
Počet strán:  304
Hodnotenie na GR: 4,13* / 93 215 hlasov


Anotácia: Zbierka príbehov približuje život Tobiasa Eatona, neskôr známeho ako Štyri. Zistite, čo sa premieľalo hlavou Tobiasa pred jeho rozhodovacou ceremóniou, čo ho donútilo opustiť rady Sebazaprenia, ako si poradil s iniciačnou skúškou v Neohrozenosti, prečo si vybral postavenie, v ktorom napokon stretol Tris, ktorá navždy zmenila jeho život. 

"Jedna voľba - ho oslobodí od minulosti
Jedna voľba - ukáže jeho budúcnosť
Jedna voľba - odkryje nebezpečenstvá 
Jedna voľba - ho zmení - navždy 
Jedna voľba ho oslobodí." 

Pomaly sa aj u nás blíži premiéra Rezistencie takže som sa konečne dostala k recenzii na zbierku poviedok o Fourovi Štyrimu. Ako väčšina ľu aj ja som sa po Experimente bála aké to vlastne bude.Chvalabohu táto kniha ma potvrdila v tom že autorka len nevie písať z pohľadu dvoch postáv naraz, keďže starý Tobias bol konečne späť :) V knihe sa nachádzajú 4 poviedky, z toho jedna sa prekrýva z Divergenciou + na konci  sú nejaké krátke scény ako napr. prvé stretnutie s Tris.

"Nie som Tobias Eaton, už nie, nikdy znova. Som Neohrozený." 


Prvá poviedka - Utečenec, začína podobne ako Divergencia na Tobiasovom teste predpokladov.Ten mu robí Tori, avšak nevyjde mu rovnaký výsledok ako Tris keďže otec mu povedal čo má robiť. Tu si začne uvedomovať, že nie je rovnaký ako väčšina ľudí a celkovo si konečne začal truchu viac uvedomovať,že by sa mal vzoprieť otcovi a odísť.
.Sú tam aj scény z otcom,tie bitky atď.Marcusa som nikdy nemala rada a tu sa mi potvrdilo že on fakt je nejak psychicky chorý. Tobiasovo rozhodovanie bolo dosť náhle a v podstate netušil čo si vyberie.Ako všetci vieme, vyberie si Neohrozenosť,kde stretávame známe postavy ako Tori, Amara a Erika.Taktiež tu vznikne jeho prezývka-Štyri. 
Kandidát sa už odohráva počas Tobiasovho výcviku. Erik mi samozrejme zase šiel na nervy,bol ešte otravnéjši ako aj v Divergencii. Aj tak sa mi tento príbeh najviac páčil, keďže okrem tréningov jeho bludiska strachu tu spozná Zakea a spriatelí sa s Amarom.Zake bol super ako vždy a Amara som si dosť obľúbila.Boli tu super chvíľky ako nočné hry neohrozených, ako prišiel k tetovaniu... 

piatok, 13. marca 2015

J.M. Darhower ~ Sempre - Navždy

Názov: Sempre - Navždy
Autorka:  J.M. Darhower
Séria: Navždy #1
Žáner: NA, román
Vydavateľstvo: YOLi
Počet strán: 488
Hodnotenie na GR: 4,28*/ 17 467 hlasovAnotácia: Sedemnásťročná Haven Antonelliová nikdy nepoznala slobodu. Odmalička vyrastala ako novodobá otrokyňa v izolácii uprostred púšte, kde spolu s matkou tvrdo pracovala a znášala neľudské zaobchádzanie. Obe sa stali obeťami obchodovania s ľudmi organizovanom rozsiahlou mafiánskou sieťou. Jedného dňa sa tu objaví doktor Vincent DeMarco a dievča dostáva šancu: opustí matku a odíde s ním,alebo zomrie. 
Haven sa tak nedobrovoľne ocitne v severokarolínskom mestečku Durante v doktorovom dome a zoznámi sa s jeho dvomi synmi Dominickom a Carminom. Tí nikdy nepoznali núdzu a nič im nechýba - azda okrem matky, ktorá záhadne umrela. Havenin rovesník Carmine je na rozdiel od staršieho brata výbušný mladý muž, ktorému nič nie je sväté a za nič nenesie zodpovednosť. Rodiaca sa láska k Haven to všetko zmení. 
Haven a Carmine časom musia prehodnotiť všetko, čomu dovtedy verili. Čím hlbšie sa zapletajú do pavučiny lží a tajomstiev, tým viac zisťujú, že sú si veľmi podobní. Veľmi túžia oslobodiť sa od nebezpečného sveta, kde vládnu moc a peniaze, lenže reťaz udalostí, ktoré sa dali do pohybu ešte pred ich narodením, ohrozuje ich plány a samotnú existenciu. V tomto svete sú zrada a vraždy všednou súčasťou života, nič tu nie je zadarmo a slovo navždy - sempre dostáva trpkú príchuť. 

"Stále nechápem, prečo Michaelovi záležalo na tom, aby si bola nevzdelaná." 
"Pretože bystrí ľudia sa pokúsia o útek. Myslia si, že vo svete prežijú. Tí, čo nič nevedia, sa dajú ľahšie ovládať a presne to Michael potreboval." 

Na túto knihu som bola zvedavá, aj napriek tomu, že nemala najlepšie odozvy medzi sk/cz blogermi a čitateľmi na goodreads. Väčšinou sa týmito názormi nenechám odradiť, a knihu skúsim. A k tomu ešte tá úžasná slovenská obálka. No asi som mala predsa len odolať. 

"Kto v živote nič neriskuje, ten nič nezíska.Nemala by si sa báť otvoriť svetu. Vždy to nevyjde, občas niečo zbabreš a popáliš sa, ale kým sa o to nepokúsiš, nedozvieš sa, na čom si. Môžeš staviť na istotu, Haven. Nevyčítal by som ti to. Môžeš sa správať tak ako doteraz a prežiješ, ale naozaj to tak chceš? Nie je to málo? Alebo môže zariskovať." 

Táto kniha bolo všetko zle.
Ok, začnem pekne od začiatku. Námet a vlastne samotný nápad bol veľmi dobrý. Ten sa mi pozdával. Možno aj to bol hlavný dôvod prečo som tejto knihe dala šancu. Veď, novodobá otrokyňa? To môže byť dobré. Mafia mi už prišla trošku zbytočná do toho zapletená, ale dobre, prečo nie. To by som ešte dokázala predýchať. Páčilo sa mi aj to, ako to proste vychádzalo, ako aj tá mafia tak fungovala, aspoň zo začiatku. Že sa to dalo.
Kniha ma sem - tam, málokedy, rozosmiala. Väčšinou za to mohol Camrin a jeho hlášky a postoj. No ale časom to s ním išlo dole vodou (alebo skôr strmo dole vodopádom? :D ).
Kniha má aj dokonalú obálku, a vlastne aj vďaka nej, som sa aj napriek hodnoteniam iným blogerov do nej pustila. A tým asi to fajn v knihe končí. To jediné bolo na tejto knihe fajn. A vlastne, jedine pri tej obálke ostalo, že je dobrá aj časom, ako som v príbehu pokračovala.
Všetko mohlo ešte vážne dopadnúť dobre, mohlo sa to zlepšiť, ale nie, fakt toto bolo celé zle. Hrdinka mi neskutočne liezla na nervy, Camrine no, zo začiatku bol skvelý, potom to bolo horšie a horšie.

nedeľa, 8. marca 2015

Heather Demetrios ~ I'll meet you there

 Názov: I'll meet you there
Autorka: Heather Demetrios
Séria: -
Žáner: YA, Contemporary
Vydavateľstvo: Henry Holt and Co.
Počet strán: 400
Hodnotenie na GR:  4,17*/ 1 230 hlasov


Anotácia: Ak by 17-ročná Skylar bola obyčajným Creek View dievčaťom, jej budúcnosť by vyzerala asi takto: dvojizbový dom, dieťa v náručí a nočná v Taco Bell. No po maturite, jediné, čo stojí medzi ňou a vysokou umeleckou sú tri mizerné platené mesiace. Skylar doslova cíti slobodu... teda, dovtedy, kým jej matka nepríde o prácu a celý život sa jej začne rúcať pred očami. Nevie sa rozhodnúť medzi svojim snom a ľuďmi, ktorých miluje a uvedomí si, že všetko, na čom tak horlivo pracovala, je ohrozené. 
19-ročný Josh Mitchell mal iný lístok z Creek View: Mariňáci. Ale potom ako je jeho noha vyhodená do vzduchu v Afganistane, vracia sa domov, ako schránka toho, akým namysleným chalanom býval. Čo privedie Skylar a Josha dokopy, je práca v Paradise- čudný motel na zaprášenej califorskej ceste 99. Aj napriek ich rozdielom, ich zdieľaná izolácia sa zmení na nečakané priateľstvo a čoskoro aj v niečo hlbšie. 
Časť anotácie je preklad odtiaľto


"Musela som mu povedať, že sme boli ako koláž. Časti, ktoré mohli byť dané dokopy novým spôsobom, lepším spôsobom." 

Poslednú dobu som čítala samé romantické knihy, či už nejakú new adultku alebo young adultku. A tak som si raz písala so Simčou, a na jej blogu som našla jej takú mini-mini recenziu na túto knihu a vedela som, aj vďaka tomu, čo ona o nej napísala, že táto kniha bude skvelá. A nemýlila som sa.

"Možno všetky tie roky, keď Josh behal po meste, choval sa ako idiot, sa snažil nájsť spôsob ako utiecť. Možno to bolo to, čo sme všetci robili, rôznymi spôsobmi." 

Normálne by som knihu s takou obyčajnou anotáciu zaradila do nejakej poličky na Goodreads a pochybujem, že by som ju prečítala. Ale ako som spomínala, Sima ju fakt vychválila, tak som sa nechala zlákať a čítala som. Za dva dni bola prečítaná.
Tejto knihe nemám čo vytknúť. Príbeh, ktorý podľa anotácii vyzeral byť obyčajný, nakoniec, nebol vôbec obyčajný. Tak trochu dosť mám slabosť pre vojnové príbehy (aj keď toto vlastne nebol taký príbeh :D ), ale aj napriek tomu, si akosi nespomeniem na príbeh, kde by vystupovala postava ako Josh. Možno aj tým, že táto kniha riešila vojnu, ako to on vnímal, aj vďaka tomu som si ju obľúbila. A výnimočne to bol iba jeden z vedľajších dôvodov.
Anglitčina bola v tejto knihe fakt jednoduchá, nemala som problém porozumieť absolútne ničomu, aj napriek, že táto kniha má tých 400 strán. Autorka sa pekne vyhrala s príbehom, celý bol taký milučký, zlatučký, že proste si ho nejde zamilovať.
Obe postavy si prechádzali svojimi vlastnými problémami  a celé to nakoniec nieslo takú vážnejšiu atmosféru, ktorá bola ale ozvláštňovaná rôznymi vtipnými poznámkami, ktoré aj vážne vyzneli vtipne a neraz som sa musela krotiť, aby som sa v noci nesmiala na celý dom, že by som všetkých zobudila.

"Keby si mohol byť kdekoľvek na svete, kde by si bol?" 

piatok, 6. marca 2015

Professional fangirl #1 - Knihy


Tak toto úžasné meme našla Maggie na tomto blogu :) Taktiež treba spomenúť že ho vymysleli spolu s Kristín :) Každý týždeň pridáme článok s odpoveďami na otázky na určitú tému ako napr. knihy,seriály,filmy...Ak by ste sa mali záujem zapojiť sa link nájdete TU

Tentoraz prvá časť a to sú samozrejme knihy! :D

• Aká je tvoja obľúbená a neobľúbená kniha? 
Maggie: Jedna obľúbená kniha? To sa dá aj vybrať? Ale ak by sme zobrali, že séria, ktorú som najviac čítala, tak teda Upírska akadémia. A neobľúbená? Hm...Tak, nepáčila sa mi dosť After od Anny Todd alebo Život u susedov od Huntley Fitzpatrick.
Barbora: Obľúbených je veľa...tak napríklad Anjeli a démoni od Dana Browna :D A k neobľúbeným...tých je tiež dosť ale jednoznačne vyhráva Na vine sú hviezdy.hviezdy. Bezkonkurenčne :D
Viktória: A zasa sme pri tej istej otázke..:D Na vine sú hviezdy.. Jednoznačne! A najneobľúbenejšia. Hmm.. toto je dosť ťažké, vzhľadom k tomu, že nemám veľa kníh, ktoré by som mohla považovať za neobľúbené. Ale zrejme si vyberiem Iskrivú. Tá kniha ma ničím nezaujala.. :)

• Ako sa nazýva kniha/séria od tvojho obľúbeného autora?
Maggie: Mesačné kroniky od Marissy Meyer. Tá séria je dokonalá a určite, ak ste o nej ešte nepočuli, si ju prečítajte.
Barbora: Percy Jackson/Bohovia Olympu od Ricka Riordana :)
Viktória: Och!!! :DD urobím kompromis, a vyberiem si niečo zo sérií pre zmenu. :D J.K.Rowlingová a Harry Potter.. je to kniha mojej duše. :)

• Kniha, ktorá ťa najviac dojala?
Maggie: Fúúha, asi to bude Mechanická princezná. Tá kniha celá bola plná nervov a strašne ma to do deja vtiahlo a ten koniec...no, dojalo ma to.
Barbora: Mechanická princezná samozrejme :D a to je u mňa veľmi ťažké aby ma niečo dojalo,ale nevedela som koho tam mám ľutovať najskôr... proste záver jak sa patrí.
Viktória: Tie otázky ma raz zabijú!! :D Dojala ma Mechanická, dojal ma Experiment a samozrejme ma dojali Hviezdy! :D Takže je ťažké sa rozhodnúť z takého výberu kníh! :D

• Kniha, ktorú si si kúpil za pár eur?
Maggie: Nočný cirkus od Erin Morgenstern. V jednom malom knihkupectve ju mali tuším za 3€, a odolajte no. A keďže som neodolala a kúpila a prečítala, tak neľutujem. Tá kniha sa úplne hodila na to vianočné obdobie, v ktorom som ju čítala. Bola proste magická.
Barbora: Presne ako Maggie,taktiež Nočný cirkus.Je až hanba že bola taká lacná,kedže patrí medzi oje top knihy vôbec :)
Viktória: Dokonalý pár od Allie Condievovej.. Bola som sa školskom výlete, a v centre mesta sme vošli to takého obchodu kde bolo vážne všetko! No a v jednom kúte boli knihy, a vybrala som si túto, pretože bola zrejme za 3 eurá, a dosť ma zaujala anotácia..

pondelok, 2. marca 2015

Trish Doller ~ Kde hvězdy stále září

Názov: Kde hvězdy stále září
Autorka: Trish Doller
Séria: -
Žáner: YA, Contemporary
Vydavateľstvo: CooBoo
Počet strán: 261
Hodnotenie na GR: 3,83*/5 615 hlasov


Anotácia: Čo si Callie pamätá, je na úteku so svojou matkou, ktorá ju ako dieťa uniesla od otca. Callie nikdy nežila normálny život - nikdy nemala skutočný domov, nikdy nepoznala svoju rodinu, nechodí do školy a najčastejšie sa živý jedlom z automatu. A keď jej matku zatkli a Callie sa vracia ku svojmu otcovi, musí nájsť spôsob ako sa stať súčasťou veľkej rodiny. A hlavne musí uveriť, že láska skutočne existuje a ona môže byť milovaná, nie len využívaná. 
A aké miesto sa k tomu hodí viac ako malé mestečko na Floride s veľkou gréckou komunitou, kde je celý rok krásne počasie, oceán je za rohom a rybárske lode každé ráno odchádzajú na lov? 


Táto kniha ma vždy lákala a popravde, keď sa mi dostala domov, som sa k nej akosi nevedela odhodlať (tak to totiž so mnou býva, no :D ).  Nakoniec, v jednu sobotu som už nevedela, čo od radosti robiť a tak som si prezerala svoje neprečítané knihy a v tom mi táto kniha padla do oka a hneď som sa do nej pustila. A neoľutovala som.


Popravde, myslela som si, že táto kniha bude ako každá iná. Hrdinka zničená minulosťou, rozhodnutiami jej matky, sa presťahuje, stretne nejakého chalana a zrazu bude všetko dobré a všetci žili happily ever after. O to viac som bola prekvapená, že presne toto sa nestalo.
Autorka sa s ničím neštvala, nič zbytočne nepredlžovala, a keď sa tam objavilo aj nejaké náhle tajomstvo, behom pár strán ho odkryla - veď aj tak to bolo očividné. To bolo hneď prvým plusom knihy.
Takisto sa mi páčilo prostredia - Florida je podľa mňa dokonalá a jedno z miest na svete, ktoré túžim navštíviť + pridajte k tomu grécku kultúru, a vznikne niečo neopísateľné a jedinečné. Celá atmosféra príbehu bola jednoduchá a dokonalá - a zasa sa potvrdilo, že v jednoduchosti je krása. Autorka sa s ničím nesr...nekašľala, príbeh nebol zbytočne predlžovaný a plynulo plynul dopredu a žiadne zdržovanie a zbytočné naťahovanie.
Už keď som si ku koncu myslela, že tá kniha nemôže byť lepšia, tak prišlo menšie sklamanie - neviem, či sa autorka ponáhľala alebo aký dôvod tam bol, aby tak zbytočne uponáhľala ten koniec. To ma na tom mrzí - keby to rozpíše trochu, určite by to knihe iba pridalo.