Týždeň s knihou - Vrania šestka

Vrania šestka (Vrania šestka 1)Viete čo tu už dlho nebolo ? Týždeň s knihou ! Kedže nedávno vyšla ospevovaná fantasy novinka zo sveta Griše (tu patrí aj Shadow and Bone ktorá u nás zatiaľ nevyšla, ale nemusíte ju čítať kedže to spolu nenadväzuje), rozhodli sme sa, že práve tejto úžasnej knihe by sme sa mali tento týždeň venovať.

Autor   Leigh Bardugo
Jazyk slovenský
Väzba mäkká
Počet strán 488
Formát 130 x 210 mm
EAN 9788055630380
Prekladateľ Ivana Cingelová
Rok vydania 2017


O čom vlastne táto kniha je? 


Šesť nebezpečných vyvrheľov. Jedna neuskutočniteľná úloha. Vrania šestka – to je šesť zúfalých a pokútnych indivíduí: trestanec (čo prahne po pomste), ostrostrelec (ktorý neodolá žiadnej stávke), zbeh (čo zutekal pred životom v luxuse jednej z najbohatších rodín), špiónka (známa ako Prízrak), lámačka (čo sa pretĺka spodinou sveta pomocou mágie) a zlodej (s darom vyviaznuť živý zovšadiaľ). Najali ich na pochybnú lúpež storočia. Ich úloha je celkom jednoduchá. Vlámať sa na Ľadový dvor a oslobodiť jedného väzňa. Až na to, že Ľadový dvor je nedobytná vojenská pevnosť, ktorú zatiaľ nikto, ale naozaj nikto nezdolal. Väzňom je známy vedec, ktorý dokáže šmahom ruky rozpútať magickú spúšť v celom známom svete. A členovia Vranej šestky musia prežiť dosť dlho, aby si vyzdvihli (a potom aj minuli) svoju nepredstaviteľnú finančnú odmenu. Vrania šestka je nezastaviteľná, ak sa len Kaz, Inej, Jesper, Nina, Matthias a Wylan nepozabíjajú navzájom skôr, než vstanú od stola.

Program týždňa :

1.Úkážka - 20.11

2. Tag - 21.11

3.10 vecí - 22.11

4. Interview s autorkou Leigh Bardugo - 23.11

5.Knižné rozhovory -24.11

6.Recenzia - 25.11

7.Súťaž - 26.11

Dúfame že sa vám tento projekt bude páčiť a že ak ešte stále váhate či je to kniha pre vás, uľahčíme vám rozhodovanie + môžete ju aj vyhrať :)

0 Komentáre