streda, 30. apríla 2014

Veronica Roth- Rezistencia


Môže obsahovať spoilery z Divergencie! 

Názov: Rezistent 
Autorka: Veronica Roth
Žáner: 
Vydavateľstvo: 
Počet strán: 424 strán 
Hodnotenie na goodreads: 4,22


Anotácia: Jedno rozhodnutie ťa môže zmeniť alebo zničiť. Každé rozhodnutie má však svoje dôsledky a po napätí, ktoré vzniklo medzi frakciami, sa Tris Priorová snaží zachrániť seba a tých, ktorých miluje. Zápasí s ničivými otázkami o smútku a odpustení, identite a oddanosti, politike a láske. Iniciačná ceremónia Neohrozenosti mala byť pre Tris dňom osláv a radosti, no skončila sa krvavými bojmi. V mysliach a dušiach frakcií sa rozhostil nepokoj, napätie každým dňom narastá. Tris stojí pred výzvou. Aby pomohla sebe a ostatným, musí naplno rozvinúť svoju divergenciu, aj keď nevie, čo všetko tým môže stratiť.“Cruelty does not make a person dishonest, the same way bravery does not make a person kind.”

Divergencia ma veľmi zaujala! Hneď ako prvú som si všimla obálku, a potom som si prečítala anotáciu, a bola som v tom! Úžasný dej, postavy, prostredie.. jednoducho dokonalosť. A keď sa mi do rúk dostala Rezistencia, tak som všetko odložila, a pustila sa do nej. Po konci divergencie som očakávala úžasnú knihu, ktorá ma zaujme niekde v polovici, a budem sa tešiť na ďalšiu časť. Mýlila som sa! Kniha ma zaujala hneď na začiatku, a ja som sa netešila.. jednoducho som ďalšiu časť potrebovala!


“Sometimes,” he says, sliding his arm across my shoulders, 
“people just want to be happy, even if it’s not real.” 


Už od začiatku bola kniha napínavá. Koniec Divergencie začal ,,vzburou" medzi frakciami, ktorých systém bol dokonalý..Ale dokonalosť predsa neexistuje! Tris a Tobias majú pomaly celú knihu medzi sebou mierne ,,spory", ktoré sa aj keď snažia vyriešiť, tak neúspešne.. Smúti za stratou blízkych, snaží sa ďalších zachrániť a vlastne chce zachrániť aj svet! :D Pribudlo nám niekoľko nových postáv ktoré sme si (teda aspoň ja) obľúbili... Ak vás šokoval koniec Divergencia, a priebeh Rezistencie, koniec vás tak očarí, že budete..mimo. Vyrazí vám dych, ktorý budete späť ťahať dosť dlhú dobu...


Kniha má 400 strán, no ani jedná nieje nudná! Neustále sa tam niečo deje. Autorka má veľa esá v rukáve, takže prekvapení nieje nikdy dosť! Kniha je napínavá, smutná, vtipná... Autorka vytvorila ďalšie umelecké dielo ktoré si zaslúži vážne veľkú poklonu od nás čitateľov.


“I’m not important. Everyone will do just fine without me,” I say. “Who cares about everyone? What about me?”

pondelok, 28. apríla 2014

ADD YOURS ~ Knižná edícia (Apríl)

Úžasný projekt od MAWOBu :) Viac sa o ňom môžete dozvedieť TU 
(Modrá sa nám páčila viac :D ) 

Autor, od ktorého by som si prečítala aj telefónny zoznam.

Maggie: Veronica Roth! Inak neviem, Divergenciu totálne zbožňujem, a čítala som všetky jej bonusy k celej sérii, a myslím, že je úžasná spisovateľka a fakt by som si od nej prečítala asi aj ten telefónny zoznam, a som zvedavá, s akou knihou príde teraz, keď Divergencia skončila.

Inak ma vážne nikto nenapadá...

Barbora:  Noo..Rick Riordan!Dosť som rozmýšľala aj nad Cassandrou ale našla som pre ňu inú kategóriu.Stavím sa že jeho telefónny zoznam by bol vtipnejší ako väčšina kníh ktoré som čítala :), určite by ten zoznam mal veľa pohľadov ale keď napísal knihu z siedmych nebude to pre neho ťažké.Pravdepodobne by som si zamilovala aj tú hlavnú postavu čo sa mne často nestáva,a jediný napísal sériu v ktorej mám tri najobľúbenejšie postavy(mužské) a okrem toho ešte pár ženských.

Viktória: Jednoznačne Dan Brown ! Verím, že aj tam by dokázal ukryť nejaké tajomstvá, ktoré by som po nájdení a vytočení čísla objavila! :D Jednoducho viem, že ten zoznam by bol napísaný dokonalo! 


Autor, ktorého tak neznášam, až ho milujem.

Maggie: Určite  Suzanne Collins. Hej, Hry o život sú úžasné, ale zabiť mi najobľúbenejšiu postavu? To ma tam tak naštvalo, že proste, som ju v tom momente znenávidela, aj keď celé Hry o život zbožňujem. 

Barbora:CASSANDRA CLARE! Po 1.The Infernal Devices-Ako vážne ???Toto čo spravila s životmi hlavných 3 hrdinov je neuveriteľné!Byť na ich mieste tak...2.Epilóg-Predstavte si že kniha skončí podľa vašich predstáv,ste úplne spokojná s knihou a zrazu otočíte stranu na epilóg a tam...Nechcem spoilerovať ale revala som jak malé decko,medzitým som sa smiala a snažila sa nedočítať tu sériu lebo som stále dúfala že bude nekonečná. 3.Cassie tvrdí že v poslednom diely série Nástroje smrteľníkov zomrie 6 postáv,čo sa v knihách stáva,ale 6 dobrých hlavných postáv!+Rick Riordan lebo jeho cliffhengeri ma zabíjajú doteraz.

Viktória: Myslím, že John Green alebo Veronica Roth, ťažko povedať. John Green je dokonalý, no so slovami dokáže robiť zázraky! Knihy sú určite dokonalé! (nečítala som všetky), a aj keď bolo asi jasné, ako to skončí (narážam na Na vine sú hviezdy), on to urobil! A taktiež aj Veronica. Úžasná kniha, romantický pár, šťastný koniec...tak prečo ho nedobabrať? 


Kniha, kvôli ktorej som jednu noc vôbec  nespala.

Maggie: Beznádejná od Colleen Hoover. Proste, toto...ten príbeh ma dokázal tak do seba vtiahnuť, ako už dlho nič pred ňou. Mechanická princezná od Cassandra Clare. Finále sériie. Cassandra  to proste úžasne napísala a po nudnej dvojke, som sa konečne dočkala knihy plnej akcie, kde proste sa nedal nájsť žiadny 'pokojný' moment kde by som to dokázala prestať čítať a ísť spať.  Where she went od Gayle Forman. Pred pár dňami som čítala Ak zostanem a keď sa mi konečne naskytla možnosť čítať pokračovanie, tak som neodolala a musela to čítať.  Mám pokračovať?

Barbora:Mechanická princezná.Proste...čím viac sa snažíš čítať pomaly tým ťa kniha viac vtiahne do deja a tým viac bude neodolateľnejšia.A po epilógu som proste zaspať nemohla.Ďalej to bude Znamenie Atény od Ricka Riordana toto bol vážne doslovný cliffhanger!!Potom asi ešte Mesto kostí a prečo to všetci vieme :) +Rezistencia

 Viktória: Da Vinciho kód.. určite.. Tak úžasne napísanú knihu som nevidela! (Fajn možno videla, ale . :D )Divergencia je moja láska čiže nedalo sa prestať, a asi ešte Čo sa stalo Mare Dyerovej a Kto je Mara Dyerová.. Tie knihy proste žeriem! :) 


Kniha na ktorú sa odhodlávam už roky. 

Maggie: Celá séria Harryho Pottera. Áno, ja viem, môžem sa hanbiť, že som to ešte nečítala.

 Barbora: Absolútny súhlas s Meggie :) +Pán prsteňov

Viktória:Pán prsteňov! 


Postava, ktorá mi zlomila srdce. 

Maggie: Jem z Pekelných strojov. To bolo proste....mne ho bolo ľúto, už snáď od začiatku sérii. A samozrejme. Sky (Beznádejná)! To čo sa jej stalo, to proste bolo niečo hrozné. 

Barbora: Tris.A prečo ? To všetci asi vieme.Vážne je to jedna z najviac obetavých postáv.

Viktória: Mne asi Mara Dyerová.. Všetci z nej robia blázna, aj keď nevedia pravdu.. 


Hrdina, ktorý ma zruinoval pre všetkých ostatných. 

Maggie: Toto sa strašne ťažko vyberá, lebo hej, niekoho mám rada, ale potom príde niekto ešte pre mňa výnimočnejší, a už je to v prdeli. Ale tak, momentálne? Asi Tobias z Divergencii. Proste som si nikoho neobľúbila akosi, až tak ako Tobiasa. Proste, milujem ho od prvej časti, a v ďalších sa mi to iba viac a viac potvrdilo. Takže hej, asi on. Ale hovorím, nie je to vôbec trvalé. 

Barbora: Percy Jackson.Či už to je tým že je to prvý hlavný hrdina ktorého som si obľúbia,jeho povahou,hláškami na ktorých sa proste nemôžete nezasmiať,odvahou,občasnou namyslenosťou ,drzosťou ,rebelnosťou :) ďalej tým ako sa vždy dokáže v situácii keď stojí oproti niekomu oveľa silnejšiemu ako on vždy protivníka popliesť(ukecať)  a potom vyhrať.Ale hlavne jeho najväčšou prednosťou(občas slabosťou) že obetuje všetko za ľudí ktorých miluje,a aj keď nie aj tak pomôže.Nikdy nebudem mať nikoho tak rada ako jeho!(jedniná menšia konkurencia mu je Will)

Viktória: Harry Potter! Jednoznačne to je on! Ja ho jednoducho milujem! Behom sekundy sa mu život zmení, a je ČARODEJNÍK! No nemilujte ho! :D


Hrdinka, ktorá ma sklamala. 

Maggie: Amy z Naprieč vesmírom. Mne prišla celú dobu nejaká divná a najradšej by som ju riadne prefackala. Tu tam stále niečo oplakáva, furt sa sťažuje, nie aby niekedy trochu nemyslela na seba, a trochu sa starala o ostatných, ona si bude stále oplakávať rodičov. Ku koncu to bolo o niečo lepšie, ale nič moc stále. 

Barbora: Mara Dyerová.V Kto je Mara Dyerová mi šla riadne na nervy.

Viktória: Zrejme Tris.. Všetci vieme prečo...


Knižný pár, ktorý nie je pár ale mal by byť, pretože by mi to urobilo hroznú radosť! 

Maggie: Počas celého čítania sérii Divergencia som si priala Uriaha a Christinu. Proste, tí dvaja by boli spolu perfektní! A to som si myslela, že v Experimente budú moje prosby vyslišané...no dobre viete ako to skončilo  

 Barbora: Nemôžem si pomôcť ale aj keď Peetu mám rada asi Katniss a Finnick.No priznajte sa...pri scéne s kockou cukru ste o tom určite rozmýšľali.

Viktória: Hermiona a Harry.. Rona a Ginny mám strašne rada, ale no.. :D  Harry a Hermiona boli moja nádej! 


Za filmové spracovanie ktorej knihy by som dala svoju pravú obličku? 

Maggie: Knihu síce ešte nemám dočítanú, ale vyzerá to byť absolútne úžasné, a dala by som choda aj tú obličku len aby som uvidela Maru Dyerovú  v kine! Proste, mám pocit, že to bude úžasná kniha, a no, k tomu ak by vybrali správnych hercov, dobrého réžiséra a tak ďalej, tak by to bolo perfektné 

 Barbora:Zase som nerozhodná čo môže byť pri dvoch obličkách smrteľné :D ale čo už...Nehnevejte sa na mňa ale zas sa opakujem ...Série Heroes of olympus(Bohovia Olympu) a The Infernal Devices(Pekelné stroje).Ale zas na druhej strane...Vážne to chcem???Neviem čo by som robila keby to skončilo ako s napr. Hostiteľom.

 Viktória: Príbeh čarodejnice! Tá kniha ma úplne dostala!! :)


Otázka na telo: Môj najväčší knižný prehrešok.

Maggie: Okrem nečítania Harryho Pottera? Tak, keď ma kniha nebaví, proste si prečítam posledné dve strany, a keď aj tak nebudem mať extrémnu potrebu zistiť ako to, že to tak skončilo, proste knihu odložím a už ju určite čítať nebudem. 

 Barbora: Nečítala som Harryho Pottera ...teda čítala ale...1.Keď som sa odhodlala prečítať jednotku tak ma nudila a skončila som na 120 strane.2.Filmy som taktiež nevidela.Pripomínam že to bolo nedávno a asi som na ňho už stará...A ešte jeden :/ Hunger games som videla najprv prvý film až potom som prečítala Skúšku ohňom a Drozdajku.(to isté s Percym)

Viktória:To že som ešte stále neprečítala knihu Kam zmizla Alijaška!

sobota, 26. apríla 2014

Knižné rozhovory | Alebo čo nás rozosmialo...

KNIŽNÉ ROZHOVORY 

Ktoré za to vážne stoja ? Kedykoľvek sa za Anabeth Percy zastavil, bola tak stratená v  myšlienkach, že ich rozhovor prebiehal takto:
Percy:  "Čau, ako sa máš?"
Annabeth: "Hm, nie, ďakujem."
Percy: "Fajn...Jedla si dneska niečo?"
Annabeth: "Myslím, že službu má Leo. Spýtaj sa ho."
Percy: "Vieš, horia my vlasy."
Annabeth: "Prima. Moment."
Niekedy se takto chovala.To bola jedna z nevýhod chodenia s dcérou Athény.   
 - Rick Riordan-


"Myslím tým, ja nosím modrú. Modrá sa hodí ku všetkému," pokračovala Jessamine.
"Modrá nejde ku všetkému," povedal jej Will. "Nejde napríklad k červenej."
"Já mám červenomodrú pruhovanú vestu," prerušil ho Henry.
"Pokiaľ toto nie je dôkaz, že by tieto dve farby nikdy nemali byť videné pohromade, tak už teda neviem čo je."
-Cassandra Clare-


"Podľa mňa nedokážeš bojovať, lebo  máš na sebe svadobné šaty," odvetil. "V takých by nevedel bojovať ani Will." 
"Možno nie," zapojil sa do rozhovoru Will, ktorý mal uši ako netopier. "Ale bola by zo mňa očarujúca nevesta." 
-Cassandra Clare-


“Wow," zamrmlala Thalia . "Apollo je hot."
"On je boh slnka," povedal som.
"To nie je to čo som myslela. ” 


-Rick Riordan-

 "Je to brána?" Pýtam sa zmätene.
"Prečo sme liezli cez plot?"
Uškrnul sa."Bola si v šatách dva razy keď sme tu boli.V čom by bola sranda keby sme chodili cez bránu? " -
-Colleen Hoover-


" Simon si odfrkol . " Ak by ste sa niekedy streli s mužom , ktorý by mohol využiť Isabelle , dajte mi vedieť . Rád by som si z ním potriasol rukou . Alebo utiekol od neho veľmi rýchlo , nie som si istý , ktoré z toho . "
-Cassandra Clare-

" Ja som boh pohrebov . Viem ,o každej smrti  vo svete - ako správne zomrieť , ako sa pripraviť telo i dušu na posmrtný život . Žijem pre smrť . "
" S tebou musí byť zábava na večierkoch , " povedal som .
-Rick Riordan-


" Čo to sakra je ? " Zasmial som sa .
" Je to moja líščí klobúk . "
" Tvoj líščí klobúk ? "
" Yah, Pudge . Môj líščí klobúk . "
" Prečo máš na sebe líščí klobúk ? " Spýtal som sa .
" Pretože nikto nemôže chytiť zasranú líšku . "
-John Green-

 On dokáže bežať rýchlejšie než Severus Snape konfrontovaný šampónom . "
-J.K.Rowling-

" Mama hovorí , že je to preto , že má PMS .
Vieš vôbec , čo to znamená ?
" Ja nie som malý chlapec . To znamená , naštvaný -  mužský- syndróm "
-Nicholas Sparks-

" Moje meno je Herondale , " povedal chlapec veselo .
 " William Herondale , ale každý mi hovorí Will . Je to naozaj tvoja izba? Nie je veľmi pekná , že ? " Podišiel k oknu , začal skúmať stohy kníh na nočnom stolíku , a potom posteľ  . Mávol rukou na povrazy . " Často spíte previazaná k posteli ?
-Cassandra Clare-

+CHCELA BY SOM VÁM AJ ZA ADMINKY POĎAKOVAŤ ZA (cez)1000 ZOBRAZENÍ ! :) :) :)

štvrtok, 17. apríla 2014

Recenzia: Gayle Forman ~ Ak Zostanem

Názov: Ak zostanem (If I Stay) 
Autorka: Gayle Forman
Séria: Ak zostanem 
Žáner: Young Adult, Romance
Vydavateľstvo: Ikar
Počet strán: 174
Hodnotenie na Goodreads: 3,97* / 110 575 Anotácia:  Sedemnásťročná Mia má všetko, po čom kedy túžila - milujúcu rodinu, priateľa, dokonca ju prijmú na prestížnu umeleckú školu na druhom konci krajiny. Nevie sa rozhodnúť, či si má vybrať lásku a život s rodinou, alebo hudbu.

V jedno februárové ráno sa však všetko zmení - na výlete s rodičmi a s bratom cestou v aute na okamih spokojná zavrie oči...a keď ich otvorí, stojí v priekope. Na jej okraji vidí ich havarované auto a jej rodičia ležia mŕtvi pri ceste. Krátko na to zbadá ďalšie telo. S prekvapením zisťuje, že hľadí sama na seba a spontánne sa pýta: Som mŕtva?
Ešte včera mala veľa možností, ktorými sa jej život mohol uberať, dnes stojí pred jedinou otázkou: Zostanem?


"Sometimes you make choices in life 
and sometimes choices makes you" Ak zostanem je prvá kniha, ktorú som čítala od Gayle Forman a strašne sa mi páčila. Zamilovala som si autorkin štýl písania,  a hlavne celý Miin príbeh. 
Ak zostanem je jednoduchá kniha, nie je tam žiadna zložitá zápletka, ktorý je ale napísaný tak svižne, prelína sa tu realita s minulosťou, tým pádom sa nám tu objasňujú rôzne veci, charakterové črty postáv a všetko čo ich doviedlo až do tohto momentu. 
Celý príbeh je postavený na jedinej otázke - Zostanem?
Mia Hall mala dobrý život, prijali ju na vysnívanú školu, mala úžasného priateľa, milujúcu rodinu, všetko sa to ale zmenilo jeden deň, keď sa spolu s rodinou vybrali na výlet. No netušila, že v jednom momente sa všetko zmení.
Počas jedného dňa, keď je niečo medzi -  nie je ani mŕtva, ani živá- spomína na svoj život, na svoje prvé rande s Adamom, na narodenie jej brata Teddyho, na najlepšiu kamarátku Kim, a na iné zaujímavé spomienky zo svojho života. 


pondelok, 14. apríla 2014

Rick Riordan ~ Bohovia Olympu: Proroctvo


Názov: Proroctvo 
Autor: Rick Riordan
Séria: Bohovia Olympu #1
Žáner: Fantasy, YA
Vydavateľstvo: Fragment 
Počet strán: 520
Hodnotenie na GR: 4,35*/441 541 hlasov

AnotáciaDo Tábora polokrvných prichádzajú noví hrdinovia Jason, Piper a Leo, ktorí majú, podobne ako Percy Jackson, čiastočne božský pôvod. Kým sa však stačia poriadne porozhliadnuť, čaká ich nebezpečná výprava vedená záhadným proroctvom. Podarí sa im pri tom vypátrať aj Percyho Jacksona, strateného hrdinu?
Nie je až také nepríjemné prebudiť sa v autobuse cestou na školskú exkurziu medzi svojím dievčaťom a najlepším kamarátom. Poriadny malér ale je, keď spolužiakov nepoznávaš, nevieš ani, kto v skutočnosti si a netušíš, ako si sa tam vôbec ocitol! A to všetko je len začiatok, pretože na výlete v Grand Canyone sa začnú diať naozaj strašidelné veci… 


Rick Riordan je môj najobľúbenejší autor a myslím že tí ktorý čítali Percyho určite vedia prečo. Jeho štýl písania je neuveriteľný, nehovoriac o jeho humore ktorý nájdete v každej jeho knihe.Bohovia Olympu je asi moja najobľúbenejšia séria vôbec. Kniha nám ponúka trochu iný pohľad na svet bohov a polobohov,kedže tu prevláda rímska mytológia,čo bolo zaujímavé aj keď ja osobne preferujem grécku. Príbeh je písaný z troch pohľadoch čo mi tu vôbec neprekážalo (teda mohlo byť ale viac s Leovho...:D).Myslím že to určite môžu čítať aj ľudia ktorý Percyho nečítali (Percyho jednoznačne odporúčam),lebo aj keď série na seba nadväzujú, v tejto knihe sú úplne nové hlavné postavy a dej.

Postavy:
Jason Grace:Pravidlo číslo 1-neporovnávajte ho s Percym ako ja,lebo naňho nemá. Jason je typický hlavný hrdina-odvážny,silný, krásny atď.Čo je na ňom iné? Trpí sklerózou :D nepamätá si nič zo svojho života či už to je jeho frajerka alebo najlepší kamarát.
Piper Mclean :Piper je tak trochu netypické dievča ktoré sú však v knihách typické.Nesnaží sa upútať pozornosť ktorej má už aj tak dosť, a áno je to tá Jasonova frajerka na ktorú sa nepamätá.Celkovo ani neviem aký dojem z nej mám ale nie je otravná ale ani nejak úžasná,proste milá.
Leo Valdez: Ach...Leo! Jednoznačne najlepší! Pomaly všetko vtipné v knihe povie on. Najlepší kamarát Jasona. Potrebujete niečo opraviť? Zostrojiť? Určite sa obráť na neho! Nepočula som o tom žeby ho niekto nemal rád :D a vy ho bude určite milovať.Team Leo always and forever!

“I know, I'm an idiot!" Leo moaned. "A brilliant idiot, but still an idiot.” 

Okrem týchto hlavných postáv tu nájdete aj staré známe postavy ako Anabeth ktorá neúprosne hľadá svojho strateného Percyho. Nemali ste predtým radi Héru?Teraz ju budete neznášať. Koniec knihy je perfektný,nebudete sa po ňom mohli dočkať na pokračovanie aj keď vám pravdepodobne dôjde kde Percy je. Chcete sériu, v ktorej nájdete napätie, humor,dobrodružstvo,lásku,nádej a nebudete na ňu mohli zabudnúť? Tak potom ste na správnej ceste! Knihu hodnotím na 4 a pol hviezdičky kvôli tomu že pokračovania sú ešte lepšie a že mi tu chýbal Percy .
PS:Dosť by ma zaujímalo ako sa na to pozerajú ľudia čo Percyho nečítali ,tak ak medzi nich patríte budem rada za koment :) 


štvrtok, 10. apríla 2014

Our to-read list


Rozmýšľali sme aký článok by sme tentokrát dali, a rozhodli sme sa, že tentokrát dáme knihy, ktoré sa chystáme čítať :)

Maggie: 
Anotácia: Sedemnásťročná Mia má všetko, po čom kedy túžila - milujúcu rodinu, priateľa, dokonca ju prijmú na prestížnu umeleckú školu na druhom konci krajiny. Nevie sa rozhodnúť, či si má vybrať lásku a život s rodinou, alebo hudbu.

V jedno februárové ráno sa však všetko zmení - na výlete s rodičmi a s bratom cestou v aute na okamih spokojná zavrie oči...a keď ich otvorí, stojí v priekope. Na jej okraji vidí ich havarované auto a jej rodičia ležia mŕtvi pri ceste. Krátko na to zbadá ďalšie telo. S prekvapením zisťuje, že hľadí sama na seba a spontánne sa pýta: Som mŕtva?

Ešte včera mala veľa možností, ktorými sa jej život mohol uberať, dnes stojí pred jedinou otázkou: Zostanem?


Viktória: 

Anotácia: Harry Potter je znovu na prázdninách u otravných Dursleyovcov. Chce sa od nich odpútať, a tak sa zúčastní na Svetovom pohári v metlobale spolu s Hermionou, Ronom a Weasleyovcami. Okrem toho sa po sto rokoch na Rokforte pripravuje Trojčarodejnícky turnaj a majú sa na ňom zúčastniť dve ďalšie čarodejnícke školy. Harry aj naďalej túži byť obyčajným štrnásťročným čarodejníkom. Má však smolu, lebo nie je obyčajná - dokonca ani podľa čarodejníckych meradiel. V jeho prípade to môže mať smrteľné dôsledky...


 

BARBORA: (Môže obsahovať spoilery k predošlým častiam!)


Antonácia: Čas sa kráti… Bránu Smrti, tajomný prechod medzi svetom živých a mŕtvych ovládla Gaia so svojimi pomocníkmi. Zástupy nestvôr prúdia na zem a chystajú sa prevziať vládu nad svetom. Prídu Percy a jeho priatelia na to, ako bránu uzavrieť? Dokážu sa vrátiť z hlbín Tartaru, najtemnejšej časti podsvetia, ktorému vládne boh mŕtvych Hádes? Nebude to jednoduché! Grécky a rímski bohovia nedokážu svojim deťom pomôcť a k Táboru polokrvných sa blíži armáda rímskych polobohov, aby ho zničila. Sedem statočných hrdinov z proroctva musí znovu nasadiť svoje životy za záchranu bohov, ľudstva a celej civilizácie.

nedeľa, 6. apríla 2014

Takže rozhodli sme sa spraviť rozhovor v ktorom sa môžete o nás adminkách niečo dozvedieť :) a zistíte aký žáner, kniha, séria nás očarili prípadne odradili. (Podobnosť je čisto náhodná)


Ktorá kniha o ktorej si počula samé chvály, všade sa o nej hovorí že  je úžasná,výnimočná ťa veľmi nenadchla?


BARBORA: Nemôžem si pomôcť ale Na vine sú hviezdy. Nevrávím že nie je dobrá ,ale proste sú oveľa lepšie knihy a vôbec sa o nich tak nehovorí nehovoriac o hlavnej téme knihy.
VIKTÓRIA: Myslím že by to boli knihy Výnimočná a ostatné.. Boli dobré, no nenadchli ma tak ako ostatných..
MAGGIE:  Anna zo zeleného domu.  Všetci si to chvália, ale mne to doslova nesadlo. A žiadna iná ma momentálne nenapadá. 


Keby že si našla stroj ktorý vie vymazať pamäť na obsah kníh a tak môcť nanovo prečítať jednu sériu ktorú si už čítala ktorá by to bola?


BARBORAHmmm...Toto je ťažké,ale asi The Infernal Devices (Pekelné stroje) od Cassandry Clare.Ale keď sa rátajú aj tie ktoré som ešte nedočítala tak to bude nerozhodne s The Heroes of Olympus(Bohovia Olympu) od Ricka Riordana :)
VIKTÓRIA: Boli by to určite všetky knihy od Dana Browna. Je to Pán spisovateľ! 
MAGGIE: Určite by to bolo od Johna Greena - Kam zmizla Aljaška a Na vine sú hviezdy. A asi pravdepodobne viac Aljaška. To bolo proste...

V ktorej knihe by ste nikdy nechceli žiť?


BARBORA:Pravdepodobne Hry o život.Ísť na skoro istú smrť do hier ktoré v podstate nemajú pravidlá prípade tam posielať svoje deti? Milujem HG ale odtiaľ potiaľ.Ale možno ešte Divergencia ale nechcem príliš spoilerovať.
VIKTÓRIA:  Asi v knihe Dokonalý pár..Všetko má byť dokonalé? pfú! No tie Hry o život.. :/
MAGGIE: Uf. Asi tiež Hry o život. Od dovŕšenia 12 rokov až po 18 sa báť, že či nebudem vylosovaná do hier? A potom sa znova báť, či tam nebudú vylosované moje deti? Nie, ďakujem. 

Keby si sa mohla vydať za hociktorého knižného hrdinu kto by to bol?


BARBORA:WILL HERONDALE! Alebo PERCY JACKSON? Asi Percy...teda Will. Oh! Vzdávam sa odpovede :D
VIKTÓRIA:Uh! No.. vážne neviem.. Patch, Noah, Tobias, Finnick, Harry, Augustus.. Myslím že sa nikdy nevydám! :D
MAGGIE: Uriah! Finnick! Will! Jem! ..mohla by som pokračovať menami, ktoré ma napadli po prečítaní otázky. A keby som si mala vybrať jedného...hm...asi Uriah (Divergencia). 

Ktorá postava ti šla najviac na nervy?

BARBORA:Elena Gilbert -_- ale ešte Nora s závrhnutého. Neznášam naivné hlavné hrdinky.

VIKTÓRIA: Pfú.. Vážne neviem.. Súhlasím aj s Luce, a aj s Norou a Elenou.. Ale väčšinou sa snažím si ich obľúbiť.. 
MAGGIE: Luce! Prvá čo ma napadla, a úplne jasná voľba, Luce zo série Pádu. Tej by nepomohlo asi už nič. Pri ktorej bad ass postave (myslím vážne zlej nie takej čo sa polepší, naozaj taká/ý nie je.. .) Si nemôžeš pomôcť a aj tak ju máš rada?

BARBORA: Sebastian z  The Mortal Instruments (Nástroje smrteľníkov).Proste je hrozný,psycho a na nevydržanie. Neviem prečo ho mám rada ale mám :D


VIKTORIA:  Uhm..  Neviem či sa tam počíta Patch? :D Ale neviem..

MAGGIE: Hmm. Nikto ma momentálne nenapadá. Buď ich nemám rada, alebo proste ma žiadny nenapadá... :/Takisto nás od teraz nájdete aj na facebooku - TU