Týždeň s knihou - Vrania šestka - Tag

Tento týždeň s knihou sme sa rozhodli obohatiť aj o iné články, ktoré sme v predchádzajúcich projektov veľa nepridávali - a jedným z nich je aj tématický tag, tentokrát teda k Vranej šestke. 

Tento tag sme našli TU, ale niektoré otázky sme malinko prispôsobili, aby sme sa vyvarovali nejakým spoilerom, ale viacmenej sme väčšinu prebrali odtiaľto. 


Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt six of crows1. Gang z Vranej šestky pozostáva zo šiestich "badass" postáv ktoré všetky zohrávajú osobitú rolu pri lúpeži. Koho by si si vybrala za tvoje "šesť vrany" pri rozhodujúcej lúpeži?
Barbora: Hm..Na takú lúpež treba vybrať naozaj prefíkaných ľudí aby to naozaj fungovalo.Najlepšie aj keď majú nejaké tie špeciálne schopnosti. Začala by som Percym Jacksonom od Ricka Riordana, ďalej by to určite bol Nikolai Lantsov z Griša trilógie od samotnej Leigh Bardugo. Nemôžem si odpustiť ani Willa Herondale z z Pekelných strojov od Cassandry Clare. Za dievčatá by to bola Arya Stark z Piesne ľadu a Ohňa od Georga R. R. Martina a Celaena Sardothien z Trónu zo skla od Sarah J Maas. Teraz treba už len zabezpečiť aby sa nepozabíjali navzájom.
Maggie: Tak hneď takáto ťažká otázka. Vyberalo sa to ťažko, ale nakoniec by som si vybrala týchto 6 postáv: Will Herondale z Pekelných strojov od Cassandry Clare, Celaena Sardothien z Trónu zo skla od Sarah J Maas, Kell  z A Darker Shade of Magic od V.E.Schwab, Hanna z Gemina od Amie Kaufman a Jay Kristoff a posledná dvojca by bola zo série Mesačné kroniky od Marissa Meyer a to konkrétne Thorne a Scarlet. 

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt kaz brekker2. "Žiadne trúchlenie. Žiadne pohreby." je motto Vrán pre šťastie. Názov ktorej knihy by bol dobré motto pre tvoj gang? 
Barbora: V slovenčine to má to iný význam ale The One od Kiery Cass. Aby si vždy pamätali že sú ako jeden-jeden tým.
Maggie: Asi by som si vybrala niečo ako More than this (od Patricka Nessa), aby nám pripomínalo, že na svete je toho viac než len my a naše životy. 

3. Kaz Brekker: tvoj najobľúbenejší kriminálny génius
Barbora: V tejto otázke ani nie je iná odpoveď než Moriarty.
Maggie: Moriarty. Kto iný, keď nie on? 

4. Inej: Tvoj najobľúbenejší špión.
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt inej ghafaBarbora: Sophronia z Etikety a špionáž.Táto malá dievčina má veľký potenciál.
Maggie: Varys zo série Pieseň ohňa a ľadu. Jeho sieť špiónov je úžasná. 

5. Nina and Matthias: kniha ktorú si na začiatku nenávidela, no nakoniec si si ju zamilovala.
Barbora: No to sa mi asi ešte nestalo. Ale tak Nebo na dosah sa mi absolútne nepáčilo na začiatku, no druhá časť tejto knihy už bola lepšia(aj keď stále som si ju nezamilovala).
Maggie: To sa ťažko vyberá, lebo väčšinou ak nejakú knihu nemusím a nepáči sa mi na začiatku, tak knihu nedočítam. Ale tak, dosť veľký problém som mala s My ostatní tu len tak žijeme od Patricka Nessa, a aj som začala čítať, potom na veľmi dlhú dobu prestala a nakoniec som sa k nej vrátila a neskutočne sa mi zapáčila. 

Súvisiaci obrázok6. Jesper and Wylan: vymenuj LGBT pár v hlavnej role.
Barbora: Ehm, Mark a Kieran z Polnočnej dámy ? (aj keď ešte stále neviem či ho chcem s ním alebo Christinou)
Maggie: Ráta sa Magnus a Alec z Nástrojov smrteľníkov od Cassandry Clare? Prakticky, boli jednými z hlavných postáv. A kto by nezbožňoval Magnusa a Aleca. 

7. Ľadový dvor:Vymenuj pevnosť o ktorej si myslíš, že je nepreniknuteľná - a napriek tomu by si  tam viedol tvoj gang za lúpežou storočia!
Barbora: Olymp. Jednoznačne. Veď je to predsa sídlo bohov už od starovekých čias. To musí byť bohatstva!
Maggie: No popravde povedať, vôbec netuším. Ale asi súhlasím s Barčou, že Olymp. 

8. Kuwei Yul-Bo: Čo by bolo predmetom tvojej lúpeže?  
Barbora: Ukradla by som stroj času zo série Rudá ako rubín. Veď kto by sa nechcel pozrieť do minulosti alebo budúcnosti?
Maggie:  Kellov kabát z A Darker Shade of Magic. Totižto, kto by nechcel cestovať medzi rozdielnymi paralelnými Londýnmi? No, ja by som rozhodne rada vyskúšala, aj keď to môže byť miestami život-ohrozujúce. 

9. Otázka smerom na koniec knihy- Vymenuj najhorší cliffhanger ktorý si zatiaľ zažila (lebo povedzme si pravdu, ešte prídu ďalšie) 
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt percy and annabeth fallBarbora: A čo tak taký doslovný cliffhanger ? Potom si musím vybrať Znamenie Atény od Ricka Riordana.
Maggie: No, samotná Vrania šestka od Leigh Bardugo mala naozaj odporný cliffhanger na konci. Akože prosím, pokračovanie. Hneď. 

10. V neposlednom rade  "Crooked Kingdom". Vymenuj knihu na ktorú sa nemôžeš dočkať.
Barbora: Aktuálne sa nemôžem dočkať knihy Na dvore z hmly a besu, kedže som fakt zvedavá ako sa to po celkom uzavretej jednotke vyvinie.
Maggie: Neviem sa dočkať kedy sa už pustím do pokračovanie samotnej Vranej šestky alebo aj A Darker Shade of Magic - A Gathering of Shadows. 

0 Komentáre