10 fantasy kníh, ktoré by si zaslúžili viac pozornosti

Tento článok som plánovala napísať už veľmi dávno a kedže leto je konečne tu (aj keď to von občas tak nevyzerá), konečne som si našla čas a napísala ho.
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt FINALLY GIFKaždý z nás určite pozná ten pocit keď dočítate viac-menej neznámu knihu a prvé čo vám napadne je ako je,ako je možné, že to nie je oveľa viac známe? Tento článok sa skladá z presne takýchto kníh/sérií, ale aj z takých čo aj keď sú v zahraničí známe, u nás nevyšli. Zároveň sú tam aj moje srdcovky na ktoré nedám dopustiť a aj keď sú celkom známe, stretla som len pár ľudí čo ich aj čítali.Ale tak prejdime už k môjmu zoznamu :)

1. Sedem Kráľovstiev 

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt vynimočná

Názov: Výnimočná
Autorka: Kristin Cashore
Séria: Sedem kráľovstiev #1
Žáner: Fantasy
Vydavateľstvo: Ediposs
Počet strán: 411
Hodnotenie na GR:  4.1 - 4.12 - 4.01
Anotácia (Výnimočná) :
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt bitterblue fanartDej sa odohráva v krajine, kde sa rodia ľudia so zvláštnou schopnosťou, výnimočným obdarením. Ostatní sa ich boja, pohŕdajú nimi, alebo ich zneužívajú. Hlavná hrdinka románu Katsa bola obdarená schopnosťou, ktorou sama pohŕda. Je výnimočná v zabíjaní. Jej život ovládol strýko Randa, kráľ Middlensu. Mala zaňho vykonávať nekalú prácu, trestať, mučiť alebo zabíjať každého, kto sa mu znepáči. Keď sa prvý raz stretla s princom Poom, ktorý bol obdarený schopnosťou bojovať, nemala ani tušenie, ako sa zmení jej život. Nikdy by jej ani na um nezišlo, že sa stane jeho priateľkou. Nikdy by si ani nepomyslela, že sa dozvie celú pravdu o svojom výnimočnom nadaní, príšernom tajomstve, ktorým by dokázala zničiť všetkých sedem kráľovstiev.

Táto séria, patrí k mojim úplne najobľúbenejším vôbec.Už keď som ju prvý krát čítala v roku 2013, úplne ma dostala.Pred rokom som si aj dala re-reading ( ja skoro nikdy nečítam knihy viackrát, iba tie naj) a opäť ma nesklamala.Dokonca Výnimočná bola prvou knihou na ktorú som ešte v roku 2014 napísala recenziu na tomto blogu ! ( môžte si ju prečítať TU ). Obsahuje všetko čo poriadne (nie len)  teen fantasy má mať.Úžasný svet, perfektne vykreslené postavy a dej ktorý vás hneď vtiahne a už nepustí.
Ohnivá je zasa prequel ku Výnimočnej a často je považovaná za najlepšiu knihu v tejto sérií.
Iskrivá sa naopak odohráva až po udalostiach Výnimočnej a je pravdepodobne aj mojou najobľúbenejšou časťou série, kedže spája obe knihy.2. Nočný cirkus

Názov: Nočný cirkus
Autorka:  Erin Morgenstern
Séria: -
Žáner: Fantasy, Fiction, YA
Vydavateľstvo: ikar
Počet strán: 352
Hodnotenie na GR: 4,03

Anotácia: Román Nočný cirkus sa odohráva na prelome devätnásteho a dvadsiateho storočia a jeho hrdinami sú dvaja mladí kúzelníci, ktorých už od raného detstva viedli k tomu, že sa zúčastnia na súboji, čo sa mal odohrať na neutrálnej pôde - tou pôdou sa stal Cirque des reves. 
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt night circus fan artCirkus snov prichádza všade bez ohlásenia. A na bráne visí tabuľa: Otvárame za súmraku, zatvárame za úsvitu. Cirkus je iný ako všetky známe cirkusy. Celý je ladený do čierno-biela a predmety sa v ňom skutočne menia na vtáky a ľudia skutočne miznú. Obaja mladí kúzelníci mali od narodenia nadprirodzené schopnosti, ktoré si z roka na rok zdokonaľovali,  ale keď ich súboj trval už dlhšie, z dvoch mladých ľudí, ktorí mali byť súpermi, sa stali zaľúbenci. Ale keďže ich učitelia neschvaľovali tento vzťah, museli prekonať veľké prekážky, aby mohli byť spolu. Z románu priam dýcha atmosféra kúzelného cirkusu z prelomu 19. a 20. storočia, vôňa jabĺk v karameli a horiaceho dreva, ale mágiou dielo uchváti aj ľudí, ktorí nikdy neboli vyznávači cirkusov. 

Nočný cirkus, je moja každoročná kniha na Vianočné obdobie. Každú zimu si ju musím aspoň raz prečítať, pretože ta atmosféra sa mi neviem prečo, úžasne hodí na Vianoce. Cirkus je kniha zameraná na atmosféru, ktorá je neporovnateľná s väčšinou kníh ktoré som čítala. Je plná hlbokých myšlienok a zaujímavých postrehov. Hlavné postavy boli taktiež perfektné....inteligentné,hlboké a celý čas ma bavili. Ak hľadáte knihu ktorá fakt za to stojí a je naozaj kvalitne napísaná, Nočný cirkus je knihou pre vás. Recenziu od Maggie si môžte prečítať TU .

3.Bohovia Olympu 

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt bohovia olympu seria
Názov: Proroctvo 
Autor: Rick Riordan
Séria: Bohovia Olympu #1
Žáner: Fantasy, YA
Vydavateľstvo: Fragment 
Počet strán: 520
Hodnotenie na GR: 4.35 - 4.44 - 4.47 - 4.54 - 4.41
Anotácia-Proroctvo :
Vitajte späť v Tábore polokrvných! Voľné pokračovanie napínavej dobrodružnej série Percy Jackson práve začína! Do Tábora polokrvných prichádzajú noví hrdinovia Jason, Piper a Leo. Kým sa však stačia poriadne porozhliadnuť, čaká ich nebezpečná výprava vedená záhadným proroctvom. Podarí sa im pri tom vypátrať aj Percyho Jacksona, strateného hrdinu? Nie je až také nepríjemné prebudiť sa v autobuse cestou na školskú exkurziu medzi svojím dievčaťom a najlepším kamarátom. Poriadny malér ale je, keď spolužiakov nepoznávaš, nevieš ani, kto v skutočnosti si a netušíš, ako si sa tam vôbec ocitol! A to všetko je len začiatok, pretože na výlete v Grand Canyone sa začnú diať naozaj strašidelné veci…

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt heroes of olympus fan artTakže, Percyho Jacksona snáď každý pozná (aj keď po posledných skúsenostiach si už nie som až taká istá) , no fakt som stretla len pár ľudí čo čítali Bohov Olympu tých pár ľudí som presvedčila ja. Tak ako väčšina ľudí miluje Harryho, ktorý je pre nich stelesnením detstva, pre mňa je to Percy a grécka mytológia. Bohovia sú voľným pokračovaním (môžte čítať aj bez Percyho,ale odporúčam celé) , ktoré je rovnako dobré, dokonca môžno lepšie kedže postavy už nemajú 12, ale 17. Štýl Ricka Riordana(ktorý je jeden z mojich top autorov ) je neskutočne vtipný a svieži, jeho knihy sú pre mňa najlepším relaxom aj keď par krát som skoro dostala infarkt z tých cliffhangerov. Zároveň má svet polobohov úžasný fandom, plný šikovných umelcov ako napríklad Viria (jej kresby si môžte pozrieť TU). Proste milujem Percyho, milujem Bohov a aj všetky ostatné Rickove série.(Recenziu si môžte prečítať TU)
  

4. Škola dobra a zla

Názov: Škola dobra a zla
Autor: Soman Chainani
Séria: Škola dobra a zla #1
Žáner:Fantasy, YA
Vydavateľstvo: Cooboo
Počet strán: 416 
Hodnotenie na GR: 4 - 4.09 - 4.32
Anotácia Škola dobra a zla : 
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt school of good and evil fanartSophie čakala celý život na to, kým ju unesú do Školy dobra, kde sa z nej stane princezná, nájde si toho pravého princa a budú spolu naveky šťastní. Teda aspoň taký bol plán. Sophie a jej kamarátka Agatha totiž pochádzajú z Gavaldonu, mestečka, kde sa každé štyri roky stratia dve deti. Nikto však netuší, kam sa vlastne podejú. V Škole dobra a zla sa z nich potom podľa predurčenia stanú kladné alebo záporné rozprávkové postavy.
Predstavte si že by všetky rozprávkové bytosti naozaj existovali.Každý jeden hrdina,či už dobrý alebo zlý....A teraz si predstavte že predtým ako sa stali slávnymi,všetci chodili do internátnej školy.

Úžasná rozprávková séria ktorá nie je len pre deti, ale nájde si fanúšikov v každej vekovej kategórií. Autor prišiel so super nápadom školy pre všetky budúce slávne rozprávkové bytosti- či už záporakov alebo hrdinov. Recenziu si môžte prečítať TU.


5. a 6. Strieborná kniha snov + Rudá jako rubín


Súvisiaci obrázok

Názov: Prvá strieborná kniha snov
Autorka: Kerstin Gier
Séria: Strieborná 
Žáner: Fantasy, YA
Vydavateľstvo:  Cooboo
Počet strán: 364
Hodnotenie na GR: 4,07 - 4,02 - 3,85
Anotácia:
Liv Silberovej sa po presťahovaní do nového mesta sníva podivný sen, v ktorom stretne štyroch chalanov zo svojej novej školy. Pozoruje ich pri temnom magickom rituáli, až sa náhodou ocitá priamo uprostred obradu. Chalani si ju druhý deň pamätajú zo sna a aj Liv sa od tejto chvíle začnú snívať zvláštne sny, ktoré sa zdajú byť také skutočné...
Strieborná je novšia séria od nemeckej autorky ktorá sa dokázala presláviť po celom svete. Kniha má originálny koncept kde sa veľká časť z deja odohráva vo snoch. Úžasné prostredie knihy a zaujímavé postavy sú vždy silnou stránkou Kerstin a nesklamala ani tento krát. Najlepšie je že jej hlavné hrdinky nikdy nie sú otravné a vždy sa do nich ľahko vcítite.
+ nemôžem nedodať že kniha má jednu z najkrajších obálok aké som kedy videla,nehovoriac o vnútornom dizajne.
  Recenziu na druhý diel si môžte prečítať TU.

Názov: Rudá jako rubín
Autorka: Kerstin Gier
Séria: Drahokamy
Žáner: Fantasy, YA
Vydavateľstvo:  Cooboo
Počet strán: 336
Hodnotenie na GR: 4,13 - 4,19 -4,12
Anotácia: Žít v rodině, která je samé tajemství, není pro šestnáctiletou Gwendolyn zrovna snadné. Jednoho dne se s ní zatočí svět a ona se rázem ocitne ve známé ulici, jenže téměř sto let před svým narozením. Vzápětí pochopí, že tím největším rodinným tajemstvím je ona sama. Zbývá jí ale ještě pochopit, jaké nebezpečí člověku hrozí, když se zamiluje napříč časem.Toto je ta staršia séria, ktorá ale bohužiaľ u nás nevyšla, ale je v češtine ak by ste mali záujem. Tentoraz je o cestovaní časom.Osobne sa mi páči ešte viac ako strieborná. Dokonca existujú aj filmy so sympatickým obsadením a sú rovnako vtipné ako knihy! Nemci ma tu celkom prekvapili :)


7.Dcéra dymu a kostí

Súvisiaci obrázokVýsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt dcéra dymu a kosti
Názov: Dcéra dymu a kostí
Autor: Laini Taylor
Séria: Dcéra dymu a kostí
Žáner: Fantasy
Počet strán: 285
Vydavaťelstvo: Ikar 
Hodnotenie na GR:  4.04 - 4.21 - 4.23
Súvisiaci obrázokAnotácia:Karou je nadaná, krásna, a tak trochu záhadná sedemnásťročná študentka na pražskej umeleckej škole. To najzvláštnejšie o nej nevie ani jej najlepšia priateľka Zuzana. Modré vlasy si nemusí farbiť, sú prirodzene modré. Rada kreslí chiméry, fantastické zmiešané bytosti, a nikto netuší, že tieto magické bytosti sú v skutočnosti jej rodina. Hovorí mnohými jazykmi, ovláda však aj také, ktorými bežní smrteľníci nehovoria. Na oboch dlaniach má záhadné hamsa, z ktorého občas vychádza nadprirodzená energia.
Do Prahy prichádza a odchádza cez tajomný portál za svojím zvláštnym poslaním. Otvára ho žena s telom hada a vedie rovno do ponurej miestnosti, kde čaruje s ľudskými zubmi desivá rohatá bytosť s očami plaza, ktorá Karou vychovala. Na cestách po celom svete, kam ju posiela čarodejník zháňať zuby, si všimne, že na portáloch pribúdajú vypálené odtlačky rúk, ktoré tam zanechávajú tajomné okrídlené bytosti. Chtiac-nechtiac sa ocitne v krutej vojne medzi mimozemskými ríšami a v Marrákeši sa prvýkrát stretne s jednou z tých bytostí, ktoré stoja na opačnej strane. Vďaka krásnemu anjelovi Akivovi sa dozvedá vytúženú pravdu o sebe a tá pravda je bolestná... Navyše sa do serafa zaľúbi a nik netuší, či ich láska pretrvá začínajúcu sa vojnu medzi svetmi dobra a zla...

No...táto kniha je dosť kontroverzná, kedže názory na ňu sa naozaj líšia. Veľa ľudí najmä Česi  má na ňu ťažké srdce kvôli tomu že kniha sa odohráva v Praha. Poviete si, prečo sa im to nepáči ? Veď by bolo super mať knihu odohrávajúcu sa v Bratislave. No musím priznať, z časti ich chápem. Autorka to občas fakt prestrelila, ale zas povedzme si pravdu, je to fantasy kniha a fantasy svet + ona nežije v Prahe. Tak je teda jasné že to nebude úplne identická Praha akú ju poznáme my. Prvá kniha nás dostáva do úžasného sveta ktorý si autorka vymyslela. Veď počuli ste niekedy o tom aby v knihách boli chiméry? A nie len chiméry,  svet  autorky je svet odvekej vojny dvoch úhlavných nepriateľov - anjelov a chimér. Podľa mňa je to super nápad na fantasy a práve preto ma táto kniha naozaj dostala. Pokračovanie bolo ešte oveľa lepšie, no bohužiaľ, Ikar už nevydal posledný diel, na ktorý sa však niekedy v budúcnosti chystám. 


8.Mesačné kroniky


Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt cinder scarlet cress winter

Autorka:  Marissa Meyer
Séria: Mesačné kroniky #1
Žáner: YA, Re-telling
Vydavateľstvo: Egmont
Počet strán: 400
Hodnotenie na GR: 4,15 - 4,30 - 4,46 - 4,49
Anotácia: Šestnásťročnú Cinder považuje väčšina ľudskej spoločnosti za nepodarenú hračku techniky a jej macocha za neúnosné bremeno. Byť kyborg má ale svoje výhody - mozgové rozhranie poskytuje Cinder nevšednú schopnosť opravovať veci, vďaka čomu sa stane najvyhľadávanejšou mechaničkou v meste. Práve táto povesť privedie k jej stánku princa Kaia, ktorý potrebuje pred výročným bálom opraviť pokazeného androida. Princ zo srandy nazve opravu otázkou národnej bezpečnosti, ale Cinder má podozrenie, že vec je viac vážnejšia, než je princ ochotný pripustiť. 
Cinder túži spraviť na princa čo najväčší dojem, ale so všetkými plánmi je koniec, keď sa jej mladšia nevlastná  sestra a jediná ľudská kamarátka nakazí smrteľným morom, ktorý sužuje Zem už celé desaťročie. Macocha obviní z dcérinej choroby Cinder a ponúkne jej telo pre výskum moru, čo je "pocta", ktorú doteraz nikto neprežil. 
Ale netrvá dlho a lekári zisťujú, že ich nové pokusné morča je zvláštne. Chirurgovia, ktorý premenili Cinder v kyborga, niečo skrývali. Niečo cenného. 
Niečo, kvôli čomu sú niektorí ľudia ochotní zabíjať. 

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt cinder scarlet cress winterAch mesačné kroniky.Toto je čistá závislosť, jedna z úplne top sérií ktoré som čítala (teda ešte Winter chýba). Prvý príbeh sa venuje Cinder - "Popoluške". Ak čakáte klasický re-telling, ste úplne mimo kedže toto celé by som si ani nevedela predstaviť, keby som to nebola čítala. Celá séria je absolútne originálna až dych-berúca. Neviem ako to autorka robí, že dokáže zasadiť dej Popolušky do futuristického Janponska a celé to funguje geniálne. Fakt neviem ako, ale týmito knihami sa jej podarilo zaradiť ku autorom ktorých úplne najviac obdivujem...pretože táto séria je proste LEGENDÁRNA.(recenziu od Maggie si môžte prečítať TU). Zároveň k tejto sérií existujú úžasné bonusové diely ako napr. Najkrásnejší - diel 3,5 (recenzia TU). Séria zatiaľ nevyšla na Slovensku, ale môžete si ju prečítať v češtine. 
Určite za to stojí !   


9 a 10. Vlci z Mercy Falls + Havraní cyklus
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt Vlci z Mercy Falls
Autorka : Meggie Stiefvaterová
Názov knihy: Triaška 
Séria: Vlci z Mercy Falls 
Žáner: YA, Fantasy 
Vydavateľstvo: Ikar 
Počet strán: 309 
Hodnotenie na GR: 3,78 - 3,92 - 3,91
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt cole st clair fanartAnotácia: Jedného dňa napadnú malú Grace vlci. Jeden z nich, ten so žltými očami, ju však ubráni a odtiahne do bezpečia. O niekoľko rokov Grace nájde na verande svojho domu postreleného chlapca so žltými očami...
ChladGrace roky pozorovala vlčiu svorku v lese za domom svojich rodičov. Jeden zvláštny vlk so žltými očami – jej vlk – zas tajne sledoval Grace. Zdalo sa jej, že ho pozná, ale netušila odkiaľ.HorúčavaSam viedol dva životy. Ako vlk ticho sprevádzal dievča, do ktorého sa zamiloval. Na krátky čas v roku, v lete, sa z neho stával človek. Grace sa však neodvážil osloviť... až teraz.TriaškaGrace a Sam si nikdy nepripúšťali, že by mohli niekoho milovať, ale láska si ich napokon celkom podmanila. Sam musí bojovať, aby zostal človekom, a Grace – aby zostal s ňou, aj keď to znamená prijať bolestnú minulosť, krehkú prítomnosť a budúcnosť bez nádeje.

Triaška je jednou z tých kníh o ktorých si poviete že vám nemôžu priniesť nič nové. Zakázaná láska? Vlkolaci ? To všetko tu už bolo. Popravde, kniha ma prvotne zaujala krásnymi jednoduchými obálkami. Keď som si ju požičala z knižnice, nečakala som veľa. No o to viac ma táto kniha, ale hlavne jej pokračovania prekvapili. Ak by som ju mala popísať jedným slovom, bolo by to proste ZLATÉ. Tak nenútene. Maggie je úžasná autorka ktorá  má svoj typický až lyrický štýl, takže je ľahké jej uveriť skoro všetko. Prvá kniha je viacmenej o Samovi a Grace, ale postupne prichádzajú nové postavy (ako úžasný Cole St. Clair) a zvraty, ktoré spôsobili že som si túto sériu tak obľúbila. a to ja nie som veľmi na romantiku Okrem troch kníh ktoré vyšli v slovenčine, ešte vyšla štvrtá kniha o Colovi, no ktorú sú veľmi dobré ohlasy a musím ju už konečne prečítať. 

Názov: Havraní chlapci
Autorka: Maggie Stiefvater
Séria: Havraní cyklus
Žáner: Paranormal 
Vydavateľstvo: Slovart
Počet strán: 365
Hodnotenie na GR: 4,05 - 4,27 - 4,32 - 4,32
Anotácia:
Maggie Stiefvater (autorka série Triaška) patrí medzi najtalentovanejšie autorky a jej tetralógia Havraní cyklus je jednou z najlepších sérií, aké na poli tínedžerskej literatúry za posledné roky vznikli.
Každý rok trávi Blue jednu aprílovú noc pozorovaním duší ľudí, ktorí čoskoro opustia tento svet. Na zabudnutom cintoríne takto sprevádza svoju matku – jasnovidku. 
Doteraz duše len vycítila, nikdy ich nevidela. No tento rok sa z temnoty zrazu vynorí duša mladíka. A to znamená jediné: jeho náhlu smrť bude mať na svedomí práve ona.
 Blue totiž ťaží jedno veľké tajomstvo, proroctvo, s ktorým žije od narodenia. Ak pobozká lásku svojho života, zabije ju. Bude to prípad mladíka, ktorého dušu zazrela na cintoríne?

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt raven boys fanartNebudem tu znova opisovať aký úžasný štýl písania má táto autorka, to si proste musíte prečítať. Ale ak by som vám mala odporučiť len jednu sériu od nej, určite by vyhral Havraní cyklus a to som čítala ešte len prvý , vraj najslabší diel. sorry Triaška Oproti romantickej Triaške , je táto kniha naopak pomerne netypická. Hlavná hrdinka málokedy rieši chlapcov a podobné veci, skôr je to taká úplne vedľajšia línia. Kniha skôr vyzdvihuje kamarátske vzťahy medzi chlapcami a neskôr aj Blue. Paranormálna zápletka je veľmi originálna a vykreslená v zaujímavom prostredí + je tu veľa vtipných momentov. Postavy vás postupne dostanú a som veľmi zvedavá na čo všetko sa ešte môžem v tejto sérií tešiť,kedže fakt neviem čo mám ďalej čakať. Moja recenzia TU, Maggina -TU.


BONUS : Pekelné stroje


Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt pekelne stroje

Názov: Mechanický anjel
Autorka: Cassandra Clare
Séria: Pekelné stroje 
Žáner: Fantasy, YA 
Vydavateľstvo: Slovart
Počet strán: 400
Hodnotenie na GR: 4,33 - 4,46 - 4,59
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt infernal devices fanartAnotácia : Šestnásťročná Tessa Grayová sa vydáva na dlhú zaoceánsku plavbu, aby vo viktoriánskom Anglicku našla brata. V Londýne plnom upírov, bosorákov a iných nadprirodzených bytostí, ju čaká doslova hrôza. Útočisko nájde u Tieňolovcov, ktorí jej prisľúbia pomoc, ak im na oplátku poskytne svoje tajomné schopnosti. Tessu očaria najmä dvaja najlepší priatelia: Jem, za ktorého peknou tvárou sa skrýva temné tajomstvo, a modrooký Will, ktorý od seba všetkých odháňa štipľavými komentármi a nevyspytateľnými náladami. Tessa pochopí, že si bude musieť vybrať, či zachráni brata, alebo pomôže novým priateľom zachrániť svet a že láska je to najnebezpečnejšie kúzlo zo všetkých.

Súvisiaci obrázok ÁNO. Musela som tu spomenúť Pekelné stroje po mojich nedávnych skúsenostiach. Možno ich všetci poznáte, ale ak náhodou nie... Pekelné stroje sú moja najobľúbenejšia YA séria a pravdepodobne aj navždy budú. Každý pozná Nástroje smrteľníkov, ale keď som sa ľudí spýtala na Pekelné stroje, často som dostala odpoveď že to už nečítali. Ako milujem obe série, ale Pekelné stroje, to je úplne iná liga. Možno patríte k ľudom ktorých TMI nebavilo a tak vzdali. Možno vás TMI dostalo, ale nechcelo sa vám už čítať Pekelné stroje z rôznych dôvodov. Možno ste nečítali ani jednu sériu...No ak Vám mám odporučiť jednu sériu zo všetkých spomenutých v tomto článku, neváhajte a prečítajte si túto. Názov nášho blogu, som pomenovala po výroku Willa Herondalea, ktorý je mojou najobľúbenejšou mužskou vlastne nie len mužskou postavou vôbec. Recenziu si môžte prečítať TU (bohužiaľ opäť jedna z mojich prvých ale čo už :D )

31 Komentáre

 1. :OO COZE IKAR VYDAL DCERU DYMU A KOSTI ? :OOOO absolútne vôbec som o tom nevedela a pri tých obálkach sa ani nečudujem, že ju nedovydávali -_-

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Uf som rada, že všetky knihy poznám :D Aj keď niektoré série som ešte nečítala, ale chcela by som napríklad Rudá jako rubín alebo Havraní cyklus. Zo Striebornej aj Vlkov som zatiaľ čítala iba prvé diely a akosi som nepokračovala, možno to niekedy napravím. Každopádne spomenula si hromadu skvelých kníh, najradšej mám asi 1. 2. a 8. :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. No to som aj ja rada :) :D Určite skús ...Rudá a Havraní cyklus sú ešte lepšie ako Strieborná Vlci :D ... No ja si neviem vybrať.. ale také úplne srdcovky sú 3. 8. a bonus

   Odstrániť
 3. Mne sa bohužiaľ Ohnivá vôbec nepáčila.V deji som sa dosť strácala a miestami som sa nudila.Mesačné kroniky sú úplne skvelé aj keď som zatiaľ čítala len prvé dva diely.Pekelné stroje sú tiež super :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. A čítala si aj Iskrivú a Výnimočnú ? :) HejMesacne a TID su topka <3

   Odstrániť
  2. Čítala som Výnimočnú ta sa mi páčila a na Iskrivú sa ešte len chystám. :)

   Odstrániť
 4. Jsem na tom skoro stejně- Bohové Olympu, Rudá jako rubín, Měsíční kroniky a Vlci z Mercy falls... u mě jedny z nejlepších sérií, co jsem kdy četla, tyhle knížky prostě miluju! A na Pekelné stroje se brzy chystám. Skvělý článek! :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Máš super vkus :D ! Ďakujem...a Pekelné určite prečítaj ! :)

   Odstrániť
 5. Ze všech těchto knih znám jen sérii Drahokamy (Rudá jako rubín...). Ta se mi hodně líbila, ale není to ten typ knih, co čtu úplně nejraději. Mám raději dospělou fantasy, tyhle teen věci mě berou jen jednou za čas, když mám takové to citlivé období :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. No niektoré z nich sú uplne teen to je pravda :D ale napríklad taký Nočný cirkus určite nie je

   Odstrániť
 6. OBTENGA LA CURACIÓN DEL VIH Y OTRAS ENFERMEDADES MORTALES CON MI MEDICINA BASADA EN LAS PLANTAS DE DR. BARBARA ¿ESTÁ USED TENIENDO PROBLEMAS EMBARAZADA? PUEDO AYUDARLE O AMPLIAR EL PENE
  Ofrezco hechizos de todo tipo, čo je hechizos chráni pred kráľovstvom, chrániť a nosotros mismos, a nuestros amigos, familiares, seres queridos, nuestro hogar, viajes, empleo, dinero, salud, maskotas, embarazo, agrandamiento del pene y muchas otras personas o koľko sa zhodnotila späť Ex. Pripusťte si, prosím, to, že ste ochoreli na hepatitídu, laonoréru, lasifilizujte, aby ste sa podieľali na riešení problémov s mozgovými príhodami. Žiadne cobro por trabajo. Solo proporcionará el dinero que usaré para comprar los materiales necessarios para la preparación de cura. Kontakte s informáciami
  1. Dôležité upozornenie
  2. Počet osôb, ktoré sú zapojené do činnosti
  3. Voľné osoby (opcional, sólo a esto se konoce)
  4. Una breve historia de la situación
  5. Neprípustné, nepredvídateľné, presne vykreslené
  6. tu ubicación
  Môžete sa obrátiť na tradue del correo electrónico barbaravoodootempel@gmail.com
  o whatsapp +2347032152878
  Pokiaľ ide o informácie, ktoré sa nachádzajú v kontakte s informáciami, ktoré sa nachádzajú v tejto oblasti, je potrebné zistiť, aké informácie sa vyžadujú. Nevyžaduje sa žiadna výnimka, ktorá by bola zakázaná alebo zakázaná. Póngáz en kontakto con el Dr. BARBARA Correo electrónico
  barbaravoodootempel@gmail.com
  o WhatsApp +2347032152878

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Toto je moje svedectvo o dobrej práci človeka, ktorý mi pomohol. Volám sa Isabella Brownová a mám v Londýne. Môj život sa vrátil! Po 8 rokoch manželstva ma opustil a nechal ma so svojimi tromi deťmi. Cítil som, že sa môj život blíži ku koncu a rozpadol sa. Vďaka čarodejníku menom DR Barbara, ktorému som sa stretol online. Počas večného dňa, počas surfovania na internete, som hľadal dobrého kúzelníka, ktorý by mohol vyriešiť moje problémy. Našiel som sériu svedectiev o tomto čarodejníkovi. Niektorí ľudia svedčili o tom, že priniesol svojho bývalého milenca späť, niektorí svedčili o tom, že obnovuje maternicu, niektorí svedčia o tom, že dokáže vyvolať kúzlo na zastavenie rozvodu a tak ďalej. Bolo to konkrétne svedectvo, ktoré som videl, bola to žena menom Grace, svedčila o tom, ako doktorka Barbara priviedla svojho bývalého milenca za menej ako 72 hodín a na konci svedectva odišla e-mailovú adresu lekára. . Barbara. Po prečítaní všetkých týchto informácií som sa rozhodol skúsiť DR Barbaru. Kontaktoval som ho e-mailom a vysvetlil som svoj problém. Za tri dni sa mi vrátil môj manžel. Vyriešime naše problémy a my sme ešte šťastnejší ako predtým. Dr Barbara je naozaj talentovaný a talentovaný muž a nebudem ho prestať publikovať, pretože je to úžasný muž ... Ak máte problém a hľadáte skutočného a pravého čarodejníka, ktorý by vám tento problém vyriešil. Skúste veľkú dr. Barbaru dnes, mohol by byť odpoveďou na váš problém. môžete kontaktovať: barbaravoodootempel@gmail.com Ďakujem, Barbara. Obráťte sa na neho na nasledovné:
  (1) Ak chcete obnoviť váš ex
  (2) Ak máte vždy zlé sny.
  (3) Chcete byť povýšený vo svojej kancelárii.
  (4) Chcete, aby ženy / muži bežali po vás.
  (5) Ak chcete dieťa.
  (6) Chcete byť bohatý.
  (7) Chcete svojmu manželovi viazať, aby ste boli navždy.
  (8) Ak potrebujete finančnú pomoc.
  (9) Bylinná starostlivosť
  10) Pomôžte ľudí dostať z väzenia
  (11) Manželské kúzla
  (12) Zázračné kúzla
  (13) Loterie kúzla
  (14) CHARMUJÚCI PROPHET
  (15) Atrakčné kúzla
  (16) Odstráňte kúzla ochorenia
  (17) ZVYŠOVANIE SPELOV VOĽBY
  (18) ÚSPECH V EXPOZÍCII SPELLS
  (19) Očarovanie vedieť, kto ťa milovať.
  (20) Business Spell
  (21) Odstráňte kúzla choroby HIV
  Kontaktovať dnes na adrese:
  barbaravoodootempel@gmail.com
  whatsApp +2347032152878.
  Môžete tiež kontaktovať IT v aplikácii aplikácie s vecami na tom istom telefónnom čísle.

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Ahoj, som Camila Adrianová. Po niekoľkých rokoch sa so mojim manželom vzdal, urobil som všetko pre to, aby som ho priviedol späť, ale všetko bolo zbytočné, chcel som ho späť kvôli láske, ktorú mám pre neho, prosila som ho, Dostal som sľuby, ale povedal nie. Vysvetlil som svojmu problému svojmu priateľovi a navrhla, že by som mal kontaktovať čarodejníka, ktorý by mi mohol pomôcť, aby som odniesol kúzlo, aby som ho vrátil, ale ja som ten typ, ktorý nikdy neveril v kúzlo, nemal som inú možnosť ako pokúsiť sa, poslať správu , elektronickú poštu kúzelníkovi a on mi povedal, že nie je žiadny problém, aby všetko bolo v poriadku pred tromi dňami, že môj ex sa vráti ku mne do troch dní, obsadil kúzlo a prekvapivo druhý deň okolo 4 Moja ex-návštevník, bol som prekvapený, odpovedal som na volanie a všetko, čo povedal, bolo, že cítil všetko, čo sa stalo, že chcel, aby som sa s ním vrátil, že ma tak veľmi miluje. Bola som taká šťastná a išla som s ním, že sme takto znovu začali šťastne žiť. Odvtedy som urobil sľub, že každý, koho viem, má problém so vzťahom, bolo by užitočné, aby mu táto osoba odporučila ako jediného skutočného a silného kúzelníka, ktorý mi pomohol s vlastným problémom. e-mail: barbaravoodootempel@gmail.com môžete poslať e-mailom, ak potrebujete pomoc vo vašom vzťahu alebo v inom prípade. 1) Láska kúzla 2) Lost kúzla 3) Rozvodové kúzla 4) Manželské kúzla 5) Link kúzlo. 6) Rozbíjanie kúzel 7) Zrušenie predchádzajúceho milenca 8.) Želanie byť povýšený do vašej kancelárie 9) Želanie uspokojiť svojho milenca 10) Liečiť za akékoľvek ochorenie, ktoré trpíte 11) Želáš si zarobiť peniaze 12) Chcete, aby vaše podnikanie rastie rýchlejšie 13) chcú mať svoje vlastné dieťa Neberte svoje trápené srdce do nového roka, keď je k dispozícii riešenie. Ak máte nejaký problém s trvalým riešením, spojte sa s týmto skvelým mužom. cez barbaravoodootempel@gmail.com
  alebo čo ho napíše na + 2347032152878 ďakujem popoludní

  OdpovedaťOdstrániť
 9. To je tá najkrajšia vec, akú som kedy zažil. Navštívil som fórum tu na internete 25. marca 2018 a videl som úžasné svedectvá na fóre o dobrých prácach Doktor okodo. Som Sofia zo Slovenska, nikdy som tomu neveril, pretože som o takom zázraku nikdy predtým nepočul. Žiadna organizácia by ma nemohla presvedčiť o tom, až doktor Okodo urobil pre mňa úžasnú prácu, ktorá obnovila moje 4-ročné manželstvo tým, že som dostala späť svoju rozvedenú ženu do 2 až 3 dní. rovnako ako čítam na internete. Bol som naozaj šokovaný, keď sa moja žena vrátila domov prosiť o odpustenie, aby ju prijala späť. Chýba mi slová, aby som doktorovi Okodovi ocenil, lebo je poslaný Bohom pre mňa a celú našu rodinu pre božské obnovenie manželstva. Potrebujete nejakú pomoc? Neváhajte sa s ním teraz kontaktovať. On tiež sa špecializuje na nasledujúce;

  Odsúhlasenie rozvodu
  Zosúladenie manželstva
  Rast podnikania
  Propagácia na pracovisku / kancelárii
  Making banky na granty pôžičky
  Liečba chorôb, ako sú: Rakovina, HIV AIDS, vírus Zika, choroba HERPES, sexuálna infekcia E.T.C.

  Tehotenstvo alebo plodnosť

  Získanie EX / lover späť

  Získajte svoju manželku / manžela späť

  Získanie svojho priateľa / priateľky späť

  E-mail: info.usa.temple@gmail.com

  OdpovedaťOdstrániť
 10. Uložte svoje manželstvo s naliehavým návratom lásky kúzlo, aby ste sa stratili milenca späť ... Som tu dnes, aby som povedal vďaka Dr.okodovi za šťastie, ktoré priniesol do môjho manželstva! Som martina zo Slovenska ... mám dve deti vo veku 5 rokov a 9 rokov, sú to moje vzácne v živote .. som bol cez bolesť a horkosť, plačím každú noc, keď som sám na mojom posteľ .. ale dnes ďakujem Dr.okodovi za to, že mi zotrie slzy a opäť mi prináša radosť .. pred 5 rokmi ma manžel opustil so mojimi deťmi bez akýchkoľvek dôvodov, pokúsim sa uzavrieť mier so svojím manželom, pretože milujem ho toľko .. ale môj manžel nikdy mi nedáva žiadnu šancu, .. nemá rád deti bez dôvodu. a ja som skúsil veľa kúzelníka, aby som vedel, odkiaľ pochádza problém a prečo ma manžel opustil na inú ženu, ale kúzelník sa stále pýta na peniaze a ja ich stále platia bez toho, aby som vedel, kde sa falošný a podvod. potom, čo som stratil 4000 dolárov na rôzne kúzla kolieska som bol zlomený a zmätený v živote, ale jeden deň som cestovať do Ameriky na svadbu oddiel potom som mal na mysli muž a jeho meno je jones kováč, on bol tak priateľský ku mne a s tým robím priateľ s ním a tiež mu povedať o mojom manželskom probléme a o tom, ako môj manžel opustil mňa na inú ženu .. plačím tak zle. ale môj priateľ mi povedal, aby som sa nebál .. môj priateľ mi predstaviť tohto kúzelníka, ktorému vysvetlím všetok môj problém, toto kúzelník mi povedal, čo mám robiť, a on mi tiež povedal, a prečo sa to stane. tak vďačný za prácu doktora Okodo .. je to naozaj kúzelník s kreatívnym a čestným životom a nemohol som uveriť, že po dvoch dňoch odovzdania kúzla sa môj manžel vrátil k mne a plakal ospravedlnením, že ma opustil, povedal pre mňa, že nevie, čo príde nad ním .. dnes som spokojný s mojimi deťmi a svojím manželom .. pomôžte mi vďaka Dr okodo, som naozaj vďačný .. ak potrebujete nejakú pomoc alebo čelíte akémukoľvek problému vo vašom manželstve .. kontaktujte ho dnes na tomto e-maile: info.usa.temple@gmail.com toto je skutočný príbeh života .. dať mu skúsiť a sľubujem, že váš problém bude vyriešený.

  milujem vás všetkých..

  OdpovedaťOdstrániť
 11. Dobrý deň, ja som Ledan Mini Po tom, čo som sa vo vzťahoch s Andersonom na 8 rokov, rozišiel so mnou, urobil som všetko možné, aby som ho priviedol späť, ale všetko bolo zbytočné, chcel som ho späť tak veľa kvôli láske, ktorú mám pre neho , Prosila som ho so všetkým, splnila som sľuby, ale odmietol. Vysvetlil som svojmu problému svojmu priateľovi a navrhla, že by som radšej mal kontaktovať kúzelníka, ktorý by mi mohol pomôcť odniesť kúzlo, aby som ho priviedol naspäť, ale som typ, ktorý nikdy neveril v kúzlo, nemal som inú možnosť ako to skúsiť, ja poslal kúzelník a povedal mi, že nie je žiadny problém, že všetko bude v poriadku pred tromi dňami, že môj ex sa vráti ku mne pred tromi dňami, on dal kúzlo a prekvapivo druhý deň, to bolo okolo štyridsať hodín. Môj ex mi volal, bol som prekvapený, odpovedal som na volanie a všetko, čo povedal, bolo, že bol tak ľúto, že všetko, čo sa stalo, že chcel, aby som sa k nemu vrátil, že ma tak veľmi miluje. Bol som tak šťastný a išiel k nemu, a tak sme začali šťastne žiť spolu. Odvtedy som sľuboval, že každý, koho viem, že má problém so vzťahom, by som pomohol tomuto človeku tým, že by som mu alebo jej odkázal na jediného skutočného a mocného kúzelníka, ktorý mi pomohol s vlastným problémom. e-mail: {ugbegundenger@gmail.com}

  OdpovedaťOdstrániť
 12. Najlepšie kúzlo kúzlo 2019 je Dr Akhere veľký čarodejník z Afriky Chcem použiť toto médium, aby som mu poďakoval za to, že mi priniesol môjho bývalého milenca späť ku mne len mi povedal, aby som poskytol veci potrebné pre kúzlo, ktoré som urobil a povedal mi že po tom, čo dostal predmety za 24 hodín, začnem vidieť výsledok a skutočne je to muž jeho slov, ktorý ho dnes kontaktuje a vyrieši váš problém
    (1) ak máte vždy zlé sny.
    (2) Chcete, aby po vás bežali ženy / muži.
    (3) Ak chcete dieťa.
    (4) Chcete naviazať svojho manžela / manželku na veky.
    (5) Rakovina alebo akákoľvek forma choroby
  E-mail: Akheretemple@yahoo.com
    Whatasapp +2348129175848 Dr Akhere

  OdpovedaťOdstrániť
 13. Keď som našiel Dr. Johna, bol som v zúfalej potrebe priviesť svojho bývalého milenca späť. Nechal ma pre inú ženu. Stalo sa to tak rýchlo a vôbec som nemal v tejto situácii žiadne slovo. Po 4 rokoch ma už bez vysvetlenia vyhodil. Kontaktujem Dr.Johna cez jeho webovú stránku a on mi povedal, čo potrebujem urobiť predtým, než mi môže pomôcť a urobil som to, čo mi povedal, aby som po tom, čo mi poskytol to, čo chcel, odovzdal milostné kúzlo, ktoré nám pomôže dostať sa späť , Krátko po tom, čo urobil svoje kúzlo, môj priateľ začal ma znova písať a cítil sa hrozné pre to, čo mi práve dal. Povedal, že som bol najdôležitejšou osobou v jeho živote a teraz to vie. Presťahovali sme sa spolu a bol pre mňa otvorenejší ako predtým a potom začal so mnou tráviť viac času ako predtým. Odkedy mi Dr. John pomohol, môj partner je veľmi stabilný, verný a bližšie ku mne ako predtým. Veľmi odporúčam Dr. John každému, kto potrebuje pomoc. E-mail: drjohnsoco@gmail.com, Zavolajte mu alebo ho pridajte do služby WhatsApp prostredníctvom: +2348147766277

  OdpovedaťOdstrániť

 14. Ahoj, ja som Jamesia Williams Po tom, čo som bol vo vzťahu s Andersonom celé roky, on sa so mnou rozišiel, urobil som všetko, čo bolo v mojich silách, aby som ho priviedol späť, ale všetko bolo zbytočné, chcel som ho späť tak moc kvôli láske, ktorú mám pre neho, Prosil som ho so všetkým, sľúbil som, ale odmietol. Vysvetlil som svoj problém môjmu priateľovi a ona navrhla, že by som mal radšej kontaktovať kúzlo, ktoré by mi pomohlo vrhnúť kúzlo, aby som ho priviedol späť, ale ja som typ, ktorý nikdy neveril v kúzlo, nemal som inú možnosť, než to skúsiť, ja poslal kúzlo kúzlo "Dr OGUNAMEN", a on mi povedal, že nebol problém, že všetko bude v poriadku pred tromi dňami, že moja ex sa vráti ku mne pred tromi dňami, on obsadil kúzlo a prekvapivo v druhý deň, to bolo okolo 16 hodín. Moja ex ma volal, bol som tak prekvapený, odpovedal som na výzvu a všetko, čo povedal, bolo, že je tak ľúto všetkému, čo sa stalo, že chce, aby som sa k nemu vrátil, že ma tak miluje. Bola som tak šťastná a šla som za ním, že sme opäť žili spolu šťastne. Odvtedy som sľúbil, že každý, koho poznám, že má problém s vzťahom, by som pomohol takejto osobe tým, že by som ho odkázal na jediného skutočného a mocného kúzla, ktoré mi pomohlo s mojím vlastným problémom. Ak chcete pravú lásku, potom kontaktujte Dr. OGUNAMENA NA JEHO EMAIL {ugbegundenger@gmail.com}

  OdpovedaťOdstrániť
 15. DR ISIKOLO najlepší kúzelník online obnovuje môj prerušený vzťah a dôrazne odporúčam DR ISIKOLO každému, kto potrebuje pomoc!
  Môj manžel ma opustil pre inú ženu pred 3 mesiacmi a odvtedy sa môj život naplnil bolesťou, bolesťou a zlomeninami srdca, pretože bol mojou prvou láskou, s ktorou som strávil celý svoj život. Môj priateľ mi povedal, že videl nejaké svedectvá o kúzelníkovi menom DR ISIKOLO, že môže priviesť späť milenca v priebehu niekoľkých dní, smejem sa mu a povedal, že ma nezaujíma, ale kvôli láske, ktorú pre mňa mal môj priateľ, V mojom mene as veľkým prekvapením som sa poradil s veľkým kňazom, ktorý ma po dvoch dňoch zavolal po prvýkrát, keď ma po troch mesiacoch zavolal, že mi chýba a že je mi tak ľúto za všetko, čo ma prinútilo prejsť. Vrátil sa ku mne a teraz sme spolu šťastní. Stále tomu nemôžem uveriť, pretože je veľmi neuveriteľné. Ďakujem DR ISIKOLO, že ste priviedli späť môjho milenca a tiež môjho milého priateľa, ktorý sa prihováral v mojom mene, za každého, kto by mohol potrebovať pomoc tohto veľkého kňaza, tu je e-mailová adresa: isikolosolutionhome@gmail.com Môžete tiež Whatsapp / Viber ho na +2348133261196.

  OdpovedaťOdstrániť
 16. Doktor ISIKOLO JE DOSTATOČNE BOŽOM, KTORÝM POMOCÍ ĽUDOM.
  Volám sa Klara Alen. z Londýna. Som tu, aby som vypovedal o veľkom a mocnom kúzelníkovi menom Dr. Isikolo, že som bol tak zmätený a zdevastovaný, keď ma môj milenec opustil pre ďalšie dievča. Zúfalo som ho potreboval, pretože som ho tak veľmi miloval. Takže som sa spojil s týmto veľkým kúzelníkom o pomoc. Pomohol mi vrhnúť na neho spiatočné milostné kúzlo a len za 48 hodín sa môj priateľ z chlapca vrátil ku mne a plakal a prosil o moje odpustenie. Isikolo ho prepustil, aby vedel, ako veľmi ho milujem a chcem. A tiež otvoril oči, aby si predstavil, koľko lásky máme spolu. Keď práve teraz píšem toto svedectvo, som najšťastnejšou ženou na svete. Chcem odporučiť toto skvelé kúzlo pre každého, kto naozaj potrebuje naliehavé riešenie rozpadu lásky. Pošlite mu e-mail na: isikolosolutionhome@gmail.com alebo Whatsapp him on +2348133261196.

  OdpovedaťOdstrániť
 17. Moje meno je Lilian N.Je to veľmi radostný deň môjho života, pretože mi pomohla Dr.saguru tým, že mi pomohla získať späť môjho bývalého manžela pomocou kúzla a mágie. Bol som ženatý 6 rokov a bolo to také hrozné, pretože môj manžel ma naozaj podvádzal a hľadal rozvod, ale keď som na internete narazil na e-mailovú adresu Dr.saguru na internete, ako pomohol toľkým ľuďom získať ich späť späť a pomôcť opraviť vzťah. a prinútiť ľudí, aby boli šťastní vo svojom vzťahu. Vysvetlil som mu svoju situáciu a potom som hľadal jeho pomoc, ale k môjmu najväčšiemu prekvapeniu mi povedal, že mi pomôže s mojím prípadom a teraz oslavujem, pretože môj manžel sa zmenil úplne navždy. Vždy chce byť pri mne a bez môjho prítomnosti nemôže robiť nič iné. Naozaj si užívam svoje manželstvo, aká veľká oslava. Budem naďalej svedčiť na internete, pretože Dr.saguru je naozajstný kúzelník. POTREBUJETE POTREBOVAŤ POTREBOVAŤ KONTAKTOVÝ LEKÁR SAGURU VIA EMAIL: drsagurusolutions@gmail.com alebo WhatsApp +2349037545183 Je to jediná odpoveď na váš problém a spôsobí, že sa budete cítiť šťastní vo svojom vzťahu.
  1 LOVE SPELL
  2 VYHRAŤ SPÄŤ
  3 OVOCIE ŽENY
  4 PROPAGÁCIA SPELL
  5 OCHRANA KARIÉRY
  6 OBCHODNÉ OBCHODOVANIE
  7 KRAJINA DOBRÉHO PRÁCE
  8 Kúzla LOTÉRIE a KURTOVÝCH PRÍPADOV.

  OdpovedaťOdstrániť
 18. DR ISIKOLO pre mňa obsadil lotériové kúzlo a vyhral som 850 000 eur. Prečítajte si moju recenziu a kontaktujte ho teraz pre svoje vlastné výherné čísla v lotérii. Je to veľmi ťažká situácia, keď hráte v lotérii a nikdy nevyhral, alebo stále vyhrával nízky fond do 500 EUR, som sa stal obeťou takého ťažkého života, najväčší fond, aký som kedy vyhral, bol 350 EUR a mám Hrám v lotérii už takmer 8 rokov, veci sa náhle menia v okamihu, keď som narazil na tajomstvo online, svedectvo lekára voodoo, ktorý pomáha ľuďom v akomkoľvek type lotériových čísel, nebol som ľahko presvedčený, ale rozhodol som sa skúsiť to skúsiť , teraz som hrdým výhercom v lotérii s pomocou DR ISIKOLO, vyhral som 850 000 EUR a oznamujem to každému z vás, ktorí sa celý deň snažili vyhrať v lotérii, verte mi, že je to jediný spôsob, ako vyhrať v lotérii, toto je skutočné tajomstvo, ktoré sme všetci hľadali, môžete kontaktovať Dr. Isikola na jeho e-maile> isikolosolutionhome@gmail.com alebo Whatsapp ho na +2348133261196

  OdpovedaťOdstrániť
 19. DR ISIKOLO nedávno priviedol moju snúbenicu späť do môjho života potom, čo sme boli štyrmi rokmi zložení. Zostali sme priaznivým spôsobom bez akýchkoľvek zmien. Vždy s ním rozprávam o manželstve, ale odpovedá mi a sľubujem, že sa čoskoro oženíme. Bol som šokom vo verný deň, keď ma zavolal a povedal mi, že sa už o vzťah nezaujíma, pretože sa stretol s ďalším dievčaťom a takmer sa vzali. Po tom, čo som sa o ňom dozvedel, bol som zmätený a závratom. Bol som tak vyčerpaný a snažil som sa ho dostať späť k sebe, pretože bez neho v mojom živote neviem, aké šťastie by mohlo byť v jeho neprítomnosti, aby som ho zbavil, bolo to hrozné, pretože ho naozaj milujem celou svojou nežnosťou. „Dokým som nebol fixovaný na DR ISIKOLO, ktorého e-mail je ---- isikolosolutionhome@gmail.com --- Komunikoval som s ním a zaručil mi, že moje želanie sa mi vybaví po 48 hodinách, a povedal mi, aby som si spočítal na jeho slová a dal mi každý účel, prečo sa už viac nemusím báť. Takto sa DR ISIKOLO dostal do môjho vzťahu a po 48 hodinách ma priviedol späť ku kamarátovi, keď ma DR ISIKOLO zaručil, a teraz tu potvrdzujem jeho škodlivé diela. A tiež pre mňa vrhal kúzlo peňazí, ktoré mi bolo skutočne dobre objednané. Odporúčam vám preto, aby ste sa s ním skontaktovali, keď budete potrebovať magické kúzlo. je úprimný a skutočný, aby vám pomohol z isikolosolutionhome@gmail.com Môžete tiež Whatsapp ho na +2348133261196.

  OdpovedaťOdstrániť
 20. Hej, som tak nadšený, že moje rozbité manželstvo bolo obnovené a môj manžel je späť, keď ma opustil a naše 2 deti pre inú ženu. Po ôsmich rokoch manželstva sme boli s manželom v jednej alebo druhej hádke, až kým ma nakoniec neopustil a nepresťahoval sa do Kalifornie, aby som bol s inou ženou. Cítil som, že môj život skončil a moje deti si mysleli, že už nikdy neuvidia svojho otca. Snažil som sa byť silný len pre deti, ale nemohol som ovládať bolesti, ktoré trápia moje srdce, moje srdce bolo plné bolesti a bolesti, pretože som bol naozaj zamilovaný do svojho manžela. Každý deň a noc som na neho myslel a vždy som si želal, aby sa ku mne vrátil, bol som skutočne naštvaný a potreboval som pomoc, takže som hľadal pomoc online a narazil som na webovú stránku, ktorá naznačovala, že doktor Isikolo môže pomôcť rýchlo sa vrátiť späť , Cítil som, že by som ho mal skúsiť. Kontaktoval som ho a povedal mi, čo mám robiť, a urobil som to, potom pre mňa urobil (Kúzlo lásky). O 48 hodín neskôr mi môj manžel skutočne zavolal a povedal mi, že mu a deťom tak veľmi chýba, tak úžasné !! Takto sa vrátil toho istého dňa s veľkou láskou a radosťou a ospravedlnil sa za svoju chybu a za bolesť, ktorú spôsobil mne a deťom. Od toho dňa bolo naše manželstvo silnejšie ako predtým, všetko vďaka Dr. Isikolo. je tak silný a rozhodol som sa podeliť sa o svoj príbeh na internete, že Dr. Isikolo skutočný a silný kúzelník, ktorý sa budem vždy modliť, aby žil dlho, aby pomohol svojim deťom v čase problémov, ak ste tu a potrebujete Ex späť alebo sa váš manžel presťahoval do inej ženy, už neplakajte, kontaktujte teraz tohto mocného kúzla. Tu je jeho kontakt: Pošlite mu e-mail na: isikolosolutionhome@gmail.com Môžete tiež Whatsapp ho na +2348133261196

  OdpovedaťOdstrániť
 21. MÁM SVOJ bývalý partner SPÄŤ
  Mnoho ľudí napísalo články o tom, ako im pomohla kúzla, ale som veľmi vďačný tomuto veľkému kúzlu, ktorý mi priviedol môjho bývalého manžela. Toto svedectvo je pravdivý príbeh a volám sa Monika Simun. Keď som prišiel do kontaktu s týmto mužom, prešiel som aj svedectvom o ňom a tiež som sa stretol s mnohými svedectvami o tom, ako pomáhal ostatným v ich živote. Vrátiť sa k bývalému človeku je jedným z najvnútornejších pocitov, ktoré by mnohí ľudia radi prežívali, pretože tie spomienky s našim bývalým človekom vždy zamlčajú našu myseľ, keď niekto iný robí niektoré z vecí, ktoré náš bývalý býval zvyknutý robiť. Bol som osamelý rodič takmer 6 rokov, a hoci môj bývalý manžel bol ďaleko od mojich detí, stále by som si niekedy želal, aby sa ku mne vrátil. Tento kúzelný lekár, s ktorým som sa stretol, známy ako DR ISIKOLO, mi pomohol s mojím želaním a som rád, že som späť so svojím bývalým manželom a som veľmi šťastný, že môžem zdieľať svedectvo so všetkými, aby sa aj oni mohli stretnúť s týmto veľkým lekárom a vyriešiť svoje problémy. Neviem, čo by ostatní mohli mať pocit, že dostanú svoje bývalé veci späť do svojho života, ale vždy viem, že je tu požehnanie v prestrojení len s jediným opätovným prepojením s bývalým. Ak sa chcete úspešne dostať späť so svojím bývalým, obráťte sa na tohto skvelého kúzla na jeho Whatsapp +2348133261196 alebo e-mailom isikolosolutionhome@gmail.com a zdieľajte úžasné svedectvo rovnako ako ja

  OdpovedaťOdstrániť

 22. Ahoj, volám sa Hellena, chcem svedčiť o mocnom a skvelom kúzelníkovi menom OGUNAMEN, mal som ťažkosti s otehotnením kvôli chronickým ochoreniam, ktoré ma to tak znepokojilo a smutno, manžel s ním nebol spokojný a jednu noc sa vrátil doma naštvaný mi povedal, že chce byť otcom a keďže som ho nemohol donútiť, aby sa rozhodol vziať si niekoho iného a rozviesť sa so mnou, bol som spustošený a plakal celú noc som sa bál, že by som nakoniec skončil v nemocnici dobre sme mali spolu a koľko som mu chýbal, hľadal som niečo online, keď sa objavila správa týkajúca sa tohto veľkého kúzla a ako pomohol mnohým v podobných problémoch, premýšľal som o tom nejaký čas a rozhodol sa skúsiť ho, keď som ho kontaktoval, povedal mi, že po 24 hodinách sa môj manžel vráti a budem tehotná, urobil som všetko, čo ma požiadal, aby som urobil, k môjmu najväčšiemu prekvapeniu nasledujúci deň to bol môj manžel späť domov on knell žobranie o odpustenie ss a zrušil rozvod, 4 týždne potom, čo lekár potvrdil, že som tehotná, som tak šťastný, môže vám tiež pomôcť {ugbegundenger@gmail.com}

  OdpovedaťOdstrániť
 23. KONTAKTUJTE TÚTO VEĽKOU SPLNÚCU KARIÉRU, KTORÁ POMÁHAJÚ VYHRAŤ ŠŤASTIE A INÉ HRY. isikolosolutionhome@gmail.com
  Som veľmi vďačný, že sa s vami podelím o tieto skvelé svedectvá. Najlepšia vec, ktorá sa mi kedy stala, je to, ako vyhrám v lotérii. Som žena, ktorá verí, že jedného dňa vyhrám lotériu. Nakoniec sa mi splnili moje sny, keď som poslal e-mailom Dr. a povedz mu, že potrebujem čísla lotérií. Prešiel som dlhú cestu, ako utrácať peniaze za lístok, aby som sa ubezpečil, že vyhrám. Ale nikdy neviem, že víťazstvo bolo také ľahké až do dňa, keď som myslel online kúzlo, o ktorom hovorilo toľko ľudí, že je veľmi dobrý v odovzdávaní kúzla lotérie, takže sa rozhodol skúsiť to. Kontaktoval som tohto muža, urobil kúzlo a dal mi víťazné čísla lotérií. Ale verte mi, keď boli losovania, bol som medzi víťazmi. vyhral som 1.900.000 eur. DR ISIKOLO skutočne ste najlepší, s týmito mužmi môžete prostredníctvom lotérie získať milióny peňazí. Som veľmi rád, že sa s týmito mužmi stretávam, navždy vám budem vďačný. Pošlite mu e-mail isikolosolutionhome@gmail.com alebo Whatsapp him on +2348133261196

  OdpovedaťOdstrániť


 24. Moje meno je Cathy, chcem svedčiť o veľkom kúzelníkovi menom Dr. OGUNAMEN, mojom manželovi, a ja som už 5 rokov ženatý, nemáme dieťa a lekár nám povedal, že nemôžem porodiť, pretože môj lon bol poškodený kvôli zlým predpisom na drogách ma to tak znepokojilo a manžel nebol šťastný, takže sa rozhodol oženiť sa s iným dievčaťom a rozviedol ma, bol som tak smutný, že som o tom povedala svojmu priateľovi, povedala mi o silnom kúzle, ktoré mi dala jeho e-mailová adresa dobre v to nikdy neverím, že hoci som sa jednoducho rozhodol skúsiť ho a povedal mi, že bude trvať 7 dní, kým sa môj manžel vráti ku mne, a otehotniem, pochyboval som o ňom, 7 dní, kedy prišiel môj manžel späť ku mne a plakal, povedal, že nechce rozvod už 3 týždne potom, čo lekár potvrdil, že som tehotná {ugbegundenger@gmail.com}

  OdpovedaťOdstrániť

 25. za LOVE CHARMS * Viazaním svojho milenca vás milujem
  * Prineste Lost Mover späť, aj keď stratil na dlhú dobu
  * Chcete, aby vás milenec vzal?
  * Chcete zastaviť rozvod alebo chcete rozvod?
  * Muži vás používajú a ukladajú na skládku? (Dámy) LUCKY CHARMS
  * Lucky Charms pre finančné problémy
  * Chcete vyhrať súdne konania alebo výberové konania?
  * Hľadáte prácu a povýšenie v práci?
  * Vyhrajte závažné súdne prípady v akejkoľvek fáze
  * V akejkoľvek tajnej dohode RODINNÉ PROBLÉMY
  * Nedorozumenie s členmi rodiny a zákonmi
  * Ste jediná osoba trpiaca v rodine?
  * Nedarí sa vám získať deti (dámy a muži)
  * Členovia rodiny Žárlivosť o vás?
  * Lektvary lásky
  * Majte zlé sny, tokoloshe akéhokoľvek druhu
  Výzva na ochranu * Ste prepustený a chcete svoje
  Späť? * Máte problém so svojím
  Šéfovia v práci? ŽENSKÉ POPLATKY Kúzlo pre mužov obdivuje
  Vy a navrhujete * Je ochotný ťa vziať? (Zavolajte teraz)
  * Existuje niekto narušujúci vašu vzťahovú loď? (Zavolajte teraz)
  * Je niekto proti vám v práci? * Máte podozrenie, že váš partner má aféru? Chceš silnú erekciu? * Chcete svojho partnera uspokojiť? * Máte skoré ejakulácie? * Je slabý v posteli? mocný psychický duchovný liečiteľ. SPREJOVÉ ZDRAVOTNÉ VÝKONY LÁSKY LÁTOK, PRÍPRAVA PRÁCE PRAVIDLA LAVE, MAGICOVÉ SPLÉNY, OCHRANNÉ SPEĽY, ODSTRÁNENIE KRÁTKY, ODSTRÁNENIE NEGATÍVNEJ ENERGIE, ODSTRÁNENIE KURZOVÝCH SPÄTÍ, BEZ DOKLADU, SPIRITUÁLNE ČISTENIE, AFRIKÁN BEZ LÁSKY manželstvo, manželka riešenie problémov, psychické, kúzlo, čierna mágia, kúzla stratenej lásky, kúzla lásky, stratené kúzla lásky, čarodejnícke kúzla, kúzlo lásky, kúzla čiernej mágie, kúzla voodoo, kúzla lásky, biele kúzla, kúzla lásky pomocou vlasov, kúziel ľahkej lásky, kúziel čiernej mágie, Navštívte dnes akýkoľvek problém, svetovo preslávený. Neváhajte a kontaktujte ma tu, aby ste predišli slzám v očiach, pretože si to nezaslúžite, takže nás neváhajte kontaktovať so spoľahlivými a cenovo dostupnými službami na adrese {ugbegundenger@gmail.com}

  OdpovedaťOdstrániť