Týždeň s knihou - Vrania šestka - 10 vecí

Tentoraz sme si pre vás pripravili  naše klasické 10 dôvody  prečo by ste si túto knihu mali prečítať(aj keď určite by sa ich dalo napísať viac). Dúfame že vás niečo z toho zaujme a rozhodnete sa dať tejto úžasnej knihe šancu!

1. Svet
Jedno čo najviac oceňujem pri fantasy knihách je práve svet, v ktorom sa odohrávajú. Totižto, zakaždým autorky prídu s originálnym nápadom, svet má svoje vlastné pravidlá, fungovanie a všetko. A musím uznať, že Leigh neskutočne dobre premyslela jej svet. Proste, radosť čítať. A hoci som Shadow and Bone ešte nečítala, viem, že sa aj do toho raz pustím, lebo sa to odohráva v tom istom super svete. 
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt ketterdam

2. Humor/hlášky
Sassy postavy sú najlepšie! A inak to nebolo ani tu, kde som si ich aj práve vďaka tejto super vlastnosti zamilovala. Veď, nie je nič lepšie, keď príbeh je odľahčený trošku a nie je iba vážny a žiadna sranda.
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt damon wink gif
3. Back stories
Každá postava pochádza z iného kútu sveta, každá si prežila niečo iné, každá má svoju minulosť. A áno, 6 hlavných postáv je veľa a už duplom, ak sa má autorka špárať v každej jednej minulosti, ale Leigh to zvládla super a vôbec mi to v tomto príbehu neprekážalo, že sa niekedy postavy vrátili k svojej minulosti. Veď, predsa len, táto minulosť ich formovala. 
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt backstories

4. Postavy - rôznorodé charaktery, rôzne vzťahy medzi nimi navzájom
Ako som už spomínala, každá postava má svoju minulosť. A každá má svoju osobnosť a charakter, ktorý jej počas celého príbehu ostáva nemenný - nemení sa v potrebu deju ani ničoho, proste raz je taká postava - tak taká je. 
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt six of crows
5. Dobrodružstvo 
Alebo teda krádež storočia. Prakticky, akonáhle sa príbeh rozbehne, príbeh sa nezastaví a postavy sú v neustálom pohybe - stále sa niečo deje, a toto veľké dobrodružstvo tak rýchlo neskočí. 
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt it begins

6. Komplikovaný-premyslený-rafinovaný-epický dej ?
Nevystihuje to samotný bod? Proste, premakaný dej. 
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt six of crows
7. Štýl písania
Leigh píše svojsky, a hoci som na začiatku mala menšie problémy, keď som sa pokúšala čítať v angličtine, v slovenčine som to zvládla bez problémov a prakticky sa po pár stranách hneď začítala a zamilovala do štýlu písania Leigh. 
Súvisiaci obrázok

8. Romantická línia nie je v strede pozornosti
No vážne, koľkokrát sa stalo, že sa pôvodne z fantasy stala nejaká romantická sladkosť, a dej išiel do pozadia? Hlavné bolo aby boli hlavné postavy spolu. Tu, našťastie, nič také nenastane. Áno, je tam viacero línii, romantických aj kamarátskych, ale nikdy nejdú tieto ich vzájomné vzťahy dopredu pred samotný dej. 
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt no romance

9. Originálny nápad
Fantasy príbeh spojený s lúpežou storočia? To sa naozaj nevidí úplne bežne. 
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt six of crows
10.  Dvojdielna séria!
Koľko sérii, ktoré teraz vychádzajú majú aspoň 3 časti? Ak nie rovno aspoň 6. Ale, našťastie to nie je tento prípad, lebo tentokrát je to iba dvojdielna séria. Čiže, ak sa Vám aj stáva, že pri čítaní 6-dielnej sérii akosi stratíte záujem, tak v tomto prípade to až tak nehrozí. 
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt only two

0 Komentáre