Knižné rozhovory | Alebo zaujímavé vyznania lásky

KNIŽNÉ ROZHOVORY 


(Alebo zaujímavé vyznania lásky)


A myslel som na…“ V krku mi naozaj vyschlo. „Na niekoho určitého?“ spýtala sa Annabeth mäkko.Pozrel som sa na ňu a videl, že sa snaží nesmiať. „Robíš si zo mňa srandu,“ posťažoval som sa. „To teda nie!“ „Ani trochu mi to neuľahčuješ.“ To už sa rozosmiala naozaj a objala ma okolo krku. „Ja ti nikdy, nikdy nebudem nič uľahčovať, chaluhový mozečku. To si zapíš za uši.“ Dala mi pusu a ja som mal pocit, že sa mi mozog rozpúšťa v hlave. Vydržal by som tak naveky, lenže za nami zavrčal nejaký hlas: „No, to je dosť!“ Zrazu bol pavilón plný svetla pochodní a táborníkov. Celá to viedla Clarisse a tí šmiraci sa na nás vrhli a zdvihli nás oboch na ramena. „Nechajte nás!“ bránil som sa. „Čo tu človek nemá kúsok súkromia?“ „Miláčikovia potrebujú ochladiť!“ prehlásila Clarisse škodoradostne. „Do
jazere!“ zhoukol Connor Stoll.

-Rick Riordan-Posledný z bohovMohol by som byť do teba zamilovaný." Trochu sa usmeje. "Čakám, až si budem istý,aby som ti to povedal, ale...." 
"To je rozumné od teba," povedala som tiež s úsmevom. "Mali by som ti nájsť nejaký papier, aby si si mohol vytvoriť zoznam alebo tabuľku, také niečo."
 "Možno som si už istý," hovorí, "ale nechcem ťa len  vydesiť." 
Zasmiala som sa. "Mal by si ma poznať lepšie.."
-Veronica Roth-Divergencia
"Jediný horší ako chlapec ktorý ťa nenávidí: chlapec, ktorý ťa miluje." 

- Markus Zusak, Zlodejka kníh"Prijímame lásku ,ktorú si myslíme že si zaslúžime."
— Stephen Chbosky,Charlieho Malé tajomstvá


A na koniec skôr také typické, ale v podaní Willa a Jacea úžasné (vidno, že to napísala jedna autorka,že?):


Will: "Pre môjho otca tu bola vždy len jedna žena, ktorú miloval, a to bolo pre otca všetko, alebo nič. To si ty pre mňa. Milujem ťa, a budem milovať vždy jedine teba, až kým nezomriem -" 


Jace: Milujem ťa,a budem ťa milovať až kým nezomriem a ak je nejaký život po tomto,budem ťa milovať aj tam.

                      -Cassandra Clare-

5 Komentáre

  1. Citát z Charlieho je úplná pravda :D :D

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Uuuuuuughh tato rubrika je supeeeeeer. Preco ma take nenapadlo tiez :( "we accept the love we think we deserve." Uz si musim precitat tu knihu hihi:3

    OdpovedaťOdstrániť